EN
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 3بنر 4بنر بالا 5بنر بالا 6بنر بالا 7بنر بالا 8
پنل کاربری     |   ورود   |   ثبت نام

بانک اطاعات گل و گیاه گلهای فضای بازپریوش
پریوش
Vinca Rosea
Apocynaceae
خاکي با بافت متوسط
نور زیاد
25درجه سانتیگراد
مرطوب
پریوش

پریوش ( پروانش ، وینکا )
بومی منطقهجزاير ماداگاسکار
مشخصات مورفولوژیبرگ هاي بيضي شکل اين گياه به رنگ سبز براق، بدون کرک و با دمبرگ کوتاه به طول ۸ سانتي متر و عرض ۳ سانتي متر است. گل پريوش به رنگ سفيد و صورتي با مرکز قرمز و داراي پنج گلبرگ است. دوره گل دهي اين گياه از اواخر خردادماه شروع مي شود و تقريبا تا اولين سرماي پاييزه ادامه مي يابد .
محیط مناسب برای رشدفضای باز (کاشت در پارکها، باغهای صخره ای، چمن کاريها، ميادين و بولوارها) داخل ساختمان به عنوان گیاه آپارتمانی
کوددهیمی‌توانید در هر فصل دو مرتبه برای تقویت گیاه به آن مواد تقویتی بدهید. در اطراف گیاه می‌توانید کود بریزید تا در نگهداری رطوبت به گیاه کمک کند.
روش تکثیرخزانه کاری: اواخر اسفند ماه و اوایل فروردین بذر پریوش را در خاک سبک و قوی می کارند. کاشت مستقیم: پس از اینکه بوته ها تا حدود ۷ - ۶ سانتیمتر رشد کردند در اواخر فروردین یا اوایـل اردیبهشت مـاه در جای اصلی به فاصله ۲۵×۲۵ سانتیمتر کاشته می شود.
آفات و بیماریهاپریوش به ندرت دچار حشرات و آفت‌ها می‌شود.امراض قارچی تنها در شرایط آب و هوایی مرطوب به وجود می‌آیند. در صورت بروز امراض، آن‌ها را هرچه سریع‌تر با آفتکش‌های طبیعی و یا شیمیایی و ضد قارچ‌ها درمان کنید.
دمای حداقل 10درجه سانتیگراد
مراقبت و نکات باغبانیخاک مناسب : مخلوطي از يک قسمت خاک باغچه، يک قسمت خاکبرگ و کمي ماسه . پريوش گياهي آفتاب دوست است بنابراين اگر قصد کاشتن آن را در حياط منزل داريد، مکاني را انتخاب کنيد که زير سايه درختان نباشد و تا حد امکان ديوارها در طول روز بر آن کمتر سايه بيندازد و اگر اين گياه را در آپارتمان نگهداري مي کنيد گلدان آن را در پشت پنجره هاي شرقي و جنوبي قرار دهيد. آبیاری : تابستان دوباردرهفته و در زمستان هر هفته
توضیحاتپریوش نسبت به گرما و کم آبی بسیار مقاوم می‌باشد. پرورش و رسیدگی به آن‌ها بسیار ساده و کم زحمت می‌باشد. در یک مورد مشاهده شده است که یک نفر ۳۰ سال قبل در یک نقطه این گیاه را کاشته و هر سال خود به خود و بدون هیچ رسیدگی گیاه دوباره سر از خاک بیرون آورده است. این گیاه برای کاشت کناره‌های باغچه و همچنین پوشاندن سطح باغچه و لکه گیری مناسب می‌باشد.
 
پایین راست 1پایین راست 2
پایین چپ 3پایین چپ 2


© کپی رایت 1391 ، کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه VIP گل میباشد.
هرگونه استـفاده از مطالب و عکسها تنها با ذکر منبع مجاز میباشد.