EN
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 3بنر 4بنر بالا 5بنر بالا 6بنر بالا 7بنر بالا 8
پنل کاربری     |   ورود   |   ثبت نام

بانک اطاعات گل و گیاه گلهای آپارتمانیآماریلیس
آماریلیس
Hippeastrum Amaryllis
Amaryllidaceae
خاک مخلوط
روشن – نور متوسط
20-22°C
متوسط
آماریلیس

آماریلیس ( گل اطلسی - Barbados lily )
بومی منطقهآمریکای جنوبی و آفریقا
مشخصات مورفولوژیفرم گیاهی به صورت عمودی و ستونی میباشد . ارتفاع این گیاه 50 سانتیمتر میباشد . گلها به رنگ صورتی میباشد .
محیط مناسب برای رشدبه عنوان گیاه آپارتمانی درداخل ساختمان و هم به صورت باغچه ای
کوددهیفقط زمانی به آن كود دهید كه عمر گل هایش تمام شده باشد ،بعد از پایان دوره گل دهی هر پانزده روز یكبار به آن كود بدهید. از پاییز كه گیاه استراحت زمستانه را آغاز می كند كوددهی را قطع كنید .
روش تکثیرجدا کردن پاجوشها در پاییز وکشت بذر
آفات و بیماری هاكنه پیاز و برگخوار به بیماریهای ویروسی ، پوسیدگیهای قارچی ، باکتریایی و لکه‌برگیهای قارچی حساس است . ( Pythium, Fusarium (Helminthosporiu,
مراقبت و نکات باغبانیخاک گلدان باید نفوذپذیرباشد . خاک مخلوط شامل : خاک باغچه + خاک برگ+ شن و ماسه و پیت‌ماس یا کود حیوانی پوسیده کهنه باشد . با یك ابتكار و كمی صرف وقت می توانید آماریلیس را در فصل زمستان به گل دهی وادار كنید : به این ترتیب كه:پیاز آماریلیس را برای مدت یك شبانه روز در آب ولرم قرار دهید. سپس پیاز را داخل گلدانی كه در آن ماسه ریخته اید بكارید (نیمی از پیاز خارج از ماسه باشد). ماسه را با مقدار كمی آب مرطوب نمایید و روی آن را با پاكت بپوشانید و در محل گرم (نزدیك بخاری یا شوفاژ) نگهداری كنید ،همه روزه پاكت را بردارید و به گلدان كمی آب دهید. در این صورت شاخه گل دهنده بهتر رشد می كند. پاكت را از روی گلدان بردارید و گلدان را به محل پر نور منتقل كنید. وقتی عمر گل ها تمام شد، آنها را از ابتدای ساقه گل دهنده قطع كنید. سپس به طور مرتب به آماریلیس آب و كود بدهید در این مدت باید گلدان در محل روشن قرار داشته باشد . این كارها را به این دلیل باید انجام دهید كه پیازها و برگ هایش تقویت شوند. اواخر تابستان یا اوایل پاییز برگهایش زرد می شوند. جای نگرانی نیست زیرا دیگر موقع استراحت گیاه است، اما پیازهایش سرحال و سالمند واز این به بعد دیگر به آن آب و كود ندهید. گلدان را به محلی تاریك، خنك و خشك منتقل نمایید و برای مدت چند ماه آن را به حال خود بگذارید (تا اواخر دی ماه). دوباره در اواخر زمستان یا اوایل بهار باید كاری كنیم كه گیاه از خواب زمستانه بیدار شود. هر قدر به زمان گل دهی نزدیك می شوید فواصل آبیاری را بیشتر كنید (دو روز در میان و در موقع گل دهی سه روز در میان( گیاهی است تا حدودی گرما دوست و روشنایی پسند. نور مستقیم آفتاب باعث شكوفایی گلهایش می گردد . آبیاری : وقتی خاك خشك شد به آن آب بدهید .
دمای حداقل15°C
 
پایین راست 1پایین راست 2
پایین چپ 3پایین چپ 2


© کپی رایت 1391 ، کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه VIP گل میباشد.
هرگونه استـفاده از مطالب و عکسها تنها با ذکر منبع مجاز میباشد.