EN
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 3بنر 4بنر بالا 5بنر بالا 6بنر بالا 7بنر بالا 8
پنل کاربری     |   ورود   |   ثبت نام

بانک اطاعات گل و گیاه گلهای آپارتمانیکاج مطبق
کاج مطبق
Araucaria heterophylla
Araucariaceae
تورب و یک قسمت ماسه
نور ملایم
22-26°C
تابستان هفته‌ای دو بار
کاج مطبق

کاج مطبق ( آروکاریا ، کاج طبقه‌ای )
بومی منطقهجزیره نور فولک استرالیا
مشخصات مورفولوژیارتفاع آن ۱ تا ۲ متر و گسترش آن ۸۰-۹۰ سانتیمتر می باشد . گیاهی است همیشه سبز و دارای برگ های سوزنی آروکاریا به مرور ، شاخه های تحتا نی خود را از دست می دهد .
کوددهیسولفات آمونیوم ، هر سه هفته یکبار از فرودین تا شهریور ماه، احتیاجات غذایی این گیاه را بر آورده می کند . اگر شاخه ها باریک وعلفی است باید تغذیه مصنوعی را آغاز نمائید.
روش تکثیرکشت بذر از اواسط بهار تا اوایل تابستان ، در دمای حدود ۲۰ درجه سانتیگراد قلمه : قلمه باید از انتها ی ساقه گیاه باشد در غیر اینصورت گیاه حاصل کج در می‌آید .
آفات و بیماری هاآنتراکنوز
مراقبت و نکات باغبانیرشد آن در محیط طبیعی زیاد ولی در آپارتمان به کندی رشد مینماید . احتیاج به اکسیژن فراوان دارد و درجه حرارت بالا را تحمل نمی‌کند . بهتر است برای نظافت این گیاه آن را با آب و صابون بدون عطر ، اسپری نمائید . توجه کنید که فاصله اسپری حدود ۲۰ سانتی‌متر باشد. سعی کنید این کار را از زوایای مختلف انجام دهید تا به همه جای گیاه رطوبت برسد . این گیاه باید در محل‌های خنک نگهداری شود . تعویض گلدان هر 3 سال یکبار کافی است . اگر شاخه ها به سمت پایین خم میشوند باید بدانید که هوا خیلی سرد است . اگر برگهای سوزنی ، زرد و قهوه ای شده است باید بدانید که هوا بسیار گرم است . اگر برگها متمایل به سفیدی هستند عامل آن اشعه مستقیم آفتاب از پشت شیشه است گیاه را به مکانی با نور غیر مستقیم ببرید . اگر برگهای شاخه های پایین می ریزند گیاه پیر شده است یا اینکه در تاریکی زیاد نگه داشته شده است . اگر برگها سبز هستند ولی میریزندآبیاری شما بیش از اندازه است . اگر رشد گیاه متوقف شده است : ریشه گیاه را باز دید کنید اگر متراکم شده است باید گلدان را تعویض نمائید .
دمای حداقل5°C
توضیحاتیک واریته آن دارای قد کوتاهی است که در گلدان کاشته می شود . درتابستان میتوان گلدان آن را در هوای آزاد و نیمه سایه یعنی در سایه سایر درختان قرارداد .
 
پایین راست 1پایین راست 2
پایین چپ 3پایین چپ 2


© کپی رایت 1391 ، کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه VIP گل میباشد.
هرگونه استـفاده از مطالب و عکسها تنها با ذکر منبع مجاز میباشد.