EN
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 3بنر 4بنر بالا 5بنر بالا 6بنر بالا 7بنر بالا 8
پنل کاربری     |   ورود   |   ثبت نام

بانک اطاعات گل و گیاه گلهای آپارتمانیآنتوریوم
آنتوریوم
Anthorium scherzerianum
Araceae
تورب با کمی ماسه
نور ملایم
26-30 درجه سانتیگراد
فراوان
آنتوریوم

آنتوریوم (Flamingo Flower)
بومی منطقهگواتمالا و کوشاریکا
مشخصات مورفولوژیدارای برگهای کمی پهن ، سبز تیره و به طول بیش از ۱۸ سانتیمتر می باشد گلها با اسپات قرمز، صورتی ، زرد و یا سفید در اواخر بهار یا فصل تابستان ظاهر می شوند . از وسط اسپات گل آذین سنبله ای بیرون می آید که زرد یا قرمز رنگ است . دوام گل آنتوریوم زیاد بوده و ۲ تا ۳ ماه پایدارمی ماند .
محیط مناسب برای رشدبه صورت گلدانی داخل ساختمان وهم به صورت شاخه بریده
کوددهیکود مورد نیاز این گیاه را می توان به میزان ۲ گرم در لیتر، هر ۳ هفته یکبار، از اسفند تا آذر ماه مورد استفاده قرارداد . بهتر است از کودهای آلی نیز استفاده شود .
روش تکثیرجدا کردن گیاهان کوچک ریشه دار کنار گیاه مادری ( پاجوش )– کشت بافت
آفات و بیماری هاکنه قرمز
دمای حداقل15°C
مراقبت و نکات باغبانیبراي نگهداري آنتوريوم خاک سبک با PH اسيدي و غني از مواد غذايي مناسب است . در زمان جابجا کردن گیاه ( تعویض گلدان ) خاک گلدان باید از مخلوط زیر تهیه شود : 1 – خزه ، در حال پوسیدن یا تورب ( پیت) دو قسمت . 2 – ورمیکولیت یک قسمت . 3 – پرلیت یک قسمت .
توضیحاتدر سال‌هاي اخير با گسترش کشت و کار آنتوريوم و در حقيقت ارزشي که اين گياه در بازار جهاني گل و گياه دارد براي آن کمتر از بستر خاک استفاده مي‌شود، و صرفاً در محيط فاقد خاک و در محيط هيدروپونيك به کمک مواد غذايي خاص پرورش مي‌يابد . A.Schezerianum برای پرورش در آپارتمان ، یک گل بسیار مناسب است .این گیاه در شرایط مناسب مرتبا گل داده و برگهای بسیار زیبای آن به رنگهای قرمز درخشان یک ماه و حتی بیشتر دوام می آورد .
 
پایین راست 1پایین راست 2
پایین چپ 3پایین چپ 2


© کپی رایت 1391 ، کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه VIP گل میباشد.
هرگونه استـفاده از مطالب و عکسها تنها با ذکر منبع مجاز میباشد.