EN
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 3بنر 4بنر بالا 5بنر بالا 6بنر بالا 7بنر بالا 8
پنل کاربری     |   ورود   |   ثبت نام

بانک اطاعات گل و گیاه گلهای آپارتمانیآزالیا
آزالیا
Rhododendron simsii
Ericaceae
پیت ماس و خاکبرگ
نورغیرمستقیم و متوسط
10 – 15 درجه سانتیگراد
آبیاری متوسط تا زیاد
آزالیا

آزالیا ( خرزهره هندی )
بومی منطقهچین
مشخصات مورفولوژیبرگچه های این گونه سبز تیره، نیزه ای ویا تخم مرغی باریک می باشد. گل های آزاله معمولا اواسط بهار باز می شوند و به شکل قیفی، به قطر ۵ تا ۸ سانتی متر و به طول ۳ سانتی متر هستند. گل ها به صورت خوشه ای از ۲ تا ۵ گل در انتهای شاخه ظاهر می شوند و به رنگهای سفید ، صورتی ، قرمز و نارنجی میباشند .
محیط مناسب برای رشدداخل ساختمان – فضای باز
کوددهیمی توان به میزان ۳ گرم درلیتر، هر هفته یکبار، ازفروردین تا شهریور ، مصرف نمود . ( هر 15 روز یکبار با کود تجارتی مایع به نسبت 2 تا 3 در هزار آنرا تقویت کنند )
روش تکثیربرای تکثیر آزاله می توانید از اواخر بهار تا اواسط تابستان، به وسیله یک چاقوی تیز، از ساقه های نیمه خشبی، قلمه های ساقه ای با انتهایی تهیه کنید و در کمپوست مخصوص بذر و قلمه بکارید . خاک گلدان را کمی مرطوب کنید و برای اینکه قلمه شما آب بافتهای خود را ازدست ندهد ، روی آن را با کیسه پلاستیکی شفاف بپوشانید . گلدانها رادر حرارت ۱۶ درجه سانتی گراد و نورکافی نگه داری کنید .
آفات و بیماری ها- حلقه های سفید رنگی روی برگها مشاهده کردید ، با یک سم حشره کش نفوذی هفته ای یکبار سمپاشی کنید تا علایم برطرف گردد . مواظب گلها باشید که سم روی آنها نریزد . - برگهای زرد و آغشته به تار عنکبوت را هم باید هر دو هفته یکبار با سم کنه کش سمپاشی نمایید . تامین رطوبت درکاهش کنه ریز قرمز که این علایم را به وجود می آورد، موثر است .
دمای حداقل7°c
مراقبت و نکات باغبانی- هوای سرد برگها گیاه را سیاه می کند . - نور کم محیط یا کلسیم بیش ازحد خاک می تواند برگها را کمرنگ کند. گیاه را به محل پرنورتری ببرید و با آب باران و یا آب حاصله از ذوب برفک یخچال، یا آب جوشیده سرد شده گیاه آزاله را آبیاری کنید تا علایم برطرف شود . - در صورتی که غنچه ها باز نشوند ، می توان فهمید که آبیاری زیاد از حد بوده و یا هوای گرم عامل آن است. - مواد براق کننده شیمیایی به گیاه شدت صدمه رسانده و روی برگها لکه های قهوه ای ایجاد می کند . - آپارتمانهای گرم و خشک برای نگهداری آزاله مناسب نیست و حتی الامکان باید گلدان را در یک محل خنک یعنی در جائی که حرارت از 15 درجه سانتیگراد تجاوز نکند قرار دهند . - وقتی گلهای آزاله تمام می شود ، باید بوته را هرس کرده و در ماه اردیبهشت گلدان را در هوای آزاد در زیر درخت قرار دهند و موقعی که هوا در پائیز سرد می شود گلدان را بداخل آپارتمان میبرند . هیچوقت خاک گلدان نباید خشک شود . خاک : مخلوطی از پیت ماس، خاک برگ حاصله ازبرگهای کاج و کود دامی - باید زهکشی خاک عالی باشد - خاک اسیدی لازم دارد و هرچند وقت یکبار کمی تورب به آن اضافه می کنند تا حالت اسیدی خاک حفظ شود . برگهای جدید در اثر کمبود مواد غذایی ریز باقی می مانند و گلها هم تشکیل نمی شوند
توضیحاتفروشندگان گل و گياه زينتي وقتي آزاليا را براي فروش عرضه ميكنند كه پر از گل و غنچه است. براي اينكه پس از خريدن گياه آزاليا و آوردنش به منزل با افتادن غنچه ها و ريختن برگهاي گياه آزاليا مواجه نشويم لازم است كه اولاً گياه آزاليا را از نقاط گرم اتاق دور نگهداريم و ثانيا به گياه آزاليا آب فراوان بايد داد بنابر اين بايد به ياد داشته باشيم كه گلدان گياه آزاليا را در خنك ترين نقطه اتاق و در برابر نور كافي قرار دهيم .
 
پایین راست 1پایین راست 2
پایین چپ 3پایین چپ 2


© کپی رایت 1391 ، کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه VIP گل میباشد.
هرگونه استـفاده از مطالب و عکسها تنها با ذکر منبع مجاز میباشد.