EN
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 3بنر 4بنر بالا 5بنر بالا 6بنر بالا 7بنر بالا 8
پنل کاربری     |   ورود   |   ثبت نام

بانک اطاعات گل و گیاه گلهای آپارتمانیفیتونیا
فیتونیا
Fittonia versehaffeltii
Acanthaceae
خاک جنگلی خاک برگ و ماسه
نور متوسط
18 – 24 درجه سانتیگراد
معمولی تا زیاد
فیتونیا

فیتونیا ( پوست ماری یا برگ نعنایی )
بومی منطقهمناطق گرمسیری پرو
مشخصات مورفولوژیگیاهى است همیشه سبز و پردوام، که به خاطر برگ هاى زیبا و پرنقش و نگارش جنبه تزئینى یافته است . روى سطح برگ هاى سبز براق آن را خطوط مشبک نقره اى رنگ (در محل رگبرگ ها) مى پوشاند . از آن به عنوان گیاه پوششى در گلخانه ها، پشت پنجره ها و یا ویترین ها استفاده مى شود . گل هاى کوچک و زرد رنگش با برگک هاى بزرگ روى سنبله هاى افراشته پدیدار مى شوند .
محیط مناسب برای رشدداخل ساختمان – فضای باز
کوددهیهر چهارده روز یکبار با مخلوط کودهای شیمیایی محلول در آب مخصوص گیاهان زینتی طبق دستور سازنده تغذیه مصنوعی لازم است ، به علت کم توقع بودن گیاه نصف میزان توصیه شده کافی به نظر می‌رسد .
روش تکثیرانتخاب قلمه‌ های جوان در بهار و ریشه‌ دار کردن آنها در دمای 18 درجه
آفات و بیماری هابرگهای بدشکلی که حشرات چسبناک روی آن به چشم بخورد، باید با سم حشره کش نفوذی، هر دو هفته یکبار، تا رفع علایم، سمپاشی شود .
دمای حداقل18°c
مراقبت و نکات باغبانیاگرحاشیه برگهای آن چروک خورده و پژمرده اند ، احتمال بدهید که هوا خیلی خشک است . باید غبار پاشی را شروع کنید و در زیر گلدانی سنگ ریزه دار آب بریزید . لکه های سوخته روی برگها نیز معرف استفاده از مواد براق کننده شیمیایی است . از این مواد استفاده نکنید . در صورتی که مشاهده کردید برگهای گیاه شما می ریزد و جوانه های جدید هم ظاهر نمی شوند ، حتما هوا سرد است ، تشنگی مفرط هم عامل دیگر این عارضه می باشد . نور کم می تواند باعث ریز ماندن برگهای جدید و جوان بشود و فاصله بین دو برگ زیاد گردد . وقتی گلدان را به محل روشن تر بردید، مواظب اشعه مستقیم آفتاب باشید تشنگی ویا تابش مستقیم آفتاب می توان باعث نازکی و چروکیدگی برگها بشود . اگر خاک گلدان با تلاقی باشد ، برگهای پایینی زرد می شوند . سوراخ ته گلدان را بازدید کنید تا اگر گرفتگی دارد، برطرف شود . فیتونیا نسبت به سرما آسیب پذیر است . در تابستان هر روز احتیاج به غبار پاشی دارد ، در زمستان هفته‌ای سه بار کافی است . آبیاری : تابستان:2 بار در هفته زمستان :هر 5 روز 1 بار خاک : خاک قلیایی
 
پایین راست 1پایین راست 2
پایین چپ 3پایین چپ 2


© کپی رایت 1391 ، کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه VIP گل میباشد.
هرگونه استـفاده از مطالب و عکسها تنها با ذکر منبع مجاز میباشد.