EN
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 3بنر 4بنر بالا 5بنر بالا 6بنر بالا 7بنر بالا 8
پنل کاربری     |   ورود   |   ثبت نام

بانک اطاعات گل و گیاه گلهای آپارتمانیفیلودندرون اسکاندنس
فیلودندرون اسکاندنس
Philodendron scandens
Araceae
خاک برگ وماسه
نیم سایه
25درجه سانتیگراد
متوسط
فیلودندرون اسکاندنس

فیلودندرون اسکاندنس (فیلودندرون قلبی)
بومی منطقهنواحی آمریکای جنوبی - پاناما
مشخصات مورفولوژینوع خاک مطلوب : خاک باغچه ،خاک برگ وماسه . این گونه بالا رونده داری ساقه ای باریک ویا برگهای قلبی شکل به رنگ سبز نسبتا روشن است . نوک برگهای فیلودندرون کشیده و تیز می باشد .
محیط مناسب برای رشدداخل ساختمان
کوددهیکود مورد نیاز این گیاه را میتوان به میزان ۳ گرم در لیتر، هر هفته یکباراز فرودین تا مهر ماه مورد استفاده قرارداد .
روش تکثیربرای تکثیر شما می توانید قلمه ای انتهایی ساقه را به طول ۸ تا ۱۰ سانتیمتر ، با یک چاقوی تیز جدا کنید و انتهای قلمه را در پودر هورمون ریشه زایی فرو برده و یا هر ۳ تا ۵ قلمه را در گلدان با قطر دهانه ۹ سانتیمتر، حاوی کمپوست بذر و قلمه، بکارید. خاک را مرطوب کنید و گلدانها را در نور مناسب و دمای ۲۰ درجه سانتیگراد نگاهدارید و با کیسه پلاستیکی شفاف بپوشانید. ریشه دهی یک ماه یا بیشتر طول خواهد کشید. گیاهانی که در بهار تکثیر شده اند، انبوه تر و شکیل تر می باشند .این گیاه در محل گره ساقه، به راحتی تولید ریشه ی نابجا می کند. پس می توان از محل همین گره ها قلمه گرفت و در ماسه قرار داد تا ریشه دار شوند . از تقسیم بوته هم می توان برای تکثیر آن استفاده کرد .
آفات و بیماری هاکنه قرمز آفت مهم آنست. با محلول دو در هزار مالاتیون هر 15 روز یک مرتبه در بهار و تابستان سمپاشی می کنند. اسپری با آب ساده نیز بسیار مؤثر است . ( اگر در سطح زیرین برگها لکهای برجسته قهوه ای وجود داشت، هفته ای یکبار با سم حشره کش نفوذی گیاه را سمپاشی کنید تا علایم بر طرف گردد )
دمای حداقلبه طور کلی در حرارت کمتر از 10 درجه در زمستان از بین می روند.
مراقبت و نکات باغبانی- اگربرگهای گیاه زیبای فیلودندرون می ریزند و ساقه ها خم میشوند، احتمال بدهید گیاه تشنه و هوا خشک است، گیاه را فراوان آبیاری کرده و به محل خنکتری منتقل کنید . - نور کم و یا کمبود مواد غذایی میتواند باعث درازای ساقه ها و فاصله زیاد بین برگها شود . - نقاط قهوه ای و سیاه در مرکز یا نوک برگ معرف آسیب اشعه مستقیم آفتاب است . - در صورتی که از رشد فعال وظهور برگهای جدید خبری نباشد می توان حدس زد، محیط گیاه خیلی سرد است. اگر آن رابه جای گرمتری ببرید مشکل بر طرف می شودهوای سرد همچنین می تواند برگها را چین و چروکدار و قهوه ای کند . - برگهای پایینی گیاه هم در اثر خاک باتلاقی و یا آبیاری با آب خیلی سرد، می ریزند و زرد میشوند . - سطح برگ ها را بایستی به طور مرتب حتی دو مرتبه در روز در تابستان اسپری نمود و در زمستان چنانچه در اطاق گرم نگهداری شود، یک مرتبه در روز اسپری می نمایند . - هر دو تا سه سال یک مرتبه تغییر گلدان می دهند . بهتر است اجازه دهید بین دو آبیاری سطح خاک گلدان خشک شود . خاک : خاک قلیایی آبیاری : 2- 1 بار در هفته در زمستان
توضیحات معمولا از نظر شکل ظاهری با پوتوس اشتباه می شود . چون برگ زینتی است به آبیاری و مواد غذایی گیاه باید توجه شود . چون با تغییرات درجه حرارت و نور حساسیت زیاد نشان نمی دهد. به همین دلیل برای نگهداری در آپارتمان مناسب است و نگهداری آن برای مبتدیان باغبانی نیز آسان است برای ایجاد محیط مناسب باید قیـّمی را که ارتفاع آن از گیاه بلندتر باشد، در پای بوته فرو کرد و دور آن را با خزه پوشاند و بوته را به قیم بست تا به تدریج ریشه نابجا به داخل خزه فرو کند و خود را بالا بکشد؛ همچنین می توان اجازه داد گیاه به خودی خود رشد کند و از گلدان به پایین سرازیر شود .
 
پایین راست 1پایین راست 2
پایین چپ 3پایین چپ 2


© کپی رایت 1391 ، کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه VIP گل میباشد.
هرگونه استـفاده از مطالب و عکسها تنها با ذکر منبع مجاز میباشد.