EN
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 3بنر 4بنر بالا 5بنر بالا 6بنر بالا 7بنر بالا 8
پنل کاربری     |   ورود   |   ثبت نام

بانک اطاعات گل و گیاه گلهای آپارتمانیمارچوبه زینتی
مارچوبه زینتی
Asparagus spp
Liliaceae
خاک باغچه و خاک برگ
نور زیاد
30درجه سانتیگراد
متوسط
مارچوبه زینتی

مارچوبه زینتی ( شویدی ، چتری )
بومی منطقهآفریقای جنوبی
مشخصات مورفولوژیدارای ساقه های نازک و منشعب می باشند. اغلب به خاطر شاخه های برگ مانند تغییر شکل یافته که کلادود نام دارند، پرورش داده می شوند.
محیط مناسب برای رشدهم به صورت گیاه گلدانی و هم آویزی در آپارتمان مورد استفاده قرار می گیرند.
کوددهیازاواسط بهار و تا اواخر تابستان هر دو هفته یک بار می توان به مقدار ۳ گرم در لیتر، کود برای مارچوبه مصرف کرد.
روش تکثیرآسپارگوس را میتوان از طریق کاشت بذر در بهار، در دمای حدود ۲۱ درجه سانتیگراد در کمپوست مخصوص بذر و قلمه تکثیر کرد و یا در هر موقع از سال می توان گیاه را به دو یا سه قسمت تقسیم نموده وهر قسمت را با ریشه های مربوطه در یک گلدان کاشت.
آفات و بیماری هادر اثر بیماریهای قارچی که در نتیجه آبیاری بیش از حد بروز می کند ، موجب پوسیدگی ریشه و آسپاراگوس از بین می رود.
دمای حداقل7°c
مراقبت و نکات باغبانیدرجه حرارت بسیار زیاد بطور مداوم برای این گیاه زیان آور است . برگ‌های آسپاراگوس در‌ نتیجه آبیاری بیش از اندازه زرد می شود. در نتیجه کمبود آب لبه برگها قهوه ای شده و می ریزد. بعلت کمبود نور برگ ها زرد شده می ریزد. هرسال در فصل بهار بایستی گلدان آن را تعویض نمود وخاک برگ وکود پوسیده به آن داد. نگهداري گياه در شرايط دماي زياد و نور مستقيم خورشيد نياز رطوبتي را افزايش مي دهد بنابراين در فصول گرم سال بايد هر روز اين گياه را با افشانه آب پاشي کنيد تا رطوبت نسبي در اطراف گياه افزايش يابد و مانع از خشک شدن برگ هاي ريز و حساس آن شود . خاک : دو قسمت خاک برگ و یک قسمت خاک باغچه فاقد آهک آبیاری : دربهار وتابستان هردو روز یک مرتبه و در زمستان هفته ای یک مرتبه
توضیحاتدارای برگهای لطیف و پر مانند که از آن برای تزیین دسته گل استفاده می کنند ، ‌‌رشد این گیاه خیلی سریع و راحت و نگهداری آن بدون دردسر است. مارچوبه نرمه بومی آفریقای جنوبی است و یک واریته رونده دارد که به طول ۲ تا ۳ متر با گسترش ۳۰ تا ۶۰ سانتی متر می رسد. مارچوبه زبره، بومی آفریقای جنوبی و ناتال است ارتفاع بوته ۳۰ سانتی متر و گسترش شاخه ها ۱۰۰ تا ۱۵۰ سانتی متر می باشد. این گیاه در منزل بهتر از مارچوبه نرمه مقاومت دارد و هم چنین، چون دارای شاخه های آویزان است به عنوان گلدان آویزی مصرف دارد.
 
پایین راست 1پایین راست 2
پایین چپ 3پایین چپ 2


© کپی رایت 1391 ، کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه VIP گل میباشد.
هرگونه استـفاده از مطالب و عکسها تنها با ذکر منبع مجاز میباشد.