EN
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 3بنر 4بنر بالا 5بنر بالا 6بنر بالا 7بنر بالا 8
پنل کاربری     |   ورود   |   ثبت نام

بانک اطاعات گل و گیاه گلهای آپارتمانیلیندا
لیندا
Beaucarnea recurvata
Agavaceae
خاك ليموني وخاك باغچه
نوركامل
13 – 21 درجه سانتیگراد
متوسط تا خشک
لیندا

لیندا ( پافیلی- نخل دم اسبی )
بومی منطقهجنوب غرب آمریکا و مکزیک
مشخصات مورفولوژیبرگها باريك ، كشيده ، ضخيم، مقاوم ،آويزان و فنري شكل ،انتهاي ساقه ضخيم و متورم و شكل پياز برگي به خودمیگیرد كه كاملاً روي سطح خاك قرار دارد و نام انگليسي آن به معني پاي فيل به همين دليل است. ارتفاع لیندا ممکن است به دو متر هم برسد.
محیط مناسب برای رشدداخل ساختمان و فضای باز
کوددهیدرطول بهارو تابستان با کودهای مایع و یا جامد محلول در آب مخصوص گیاهان زینتی طبق دستور گلدان را تغذیه نمایید.
روش تکثیركاشت بذر در خاك پيت در هواي گرم ريشه دار نمودن جوانه هاي ظاهر شده روي ساقه يا قلمه نوك شاخه . معمولا نشا ء هاي كوچك اين گل از شمال كشور تهيه مي شود.
آفات و بیماری هالکه‌های قهوه‌ای در سطح زیرین برگها مشاهده می‌گردند: آفت عامل آن است، هر ماه یکبار با سم حشره‌کش نفوذی طبق دستور سمپاشی نمایید تا علایم برطرف گردند، لکه‌ها را می‌توانید با پنبه آغشته به محلول سم مسموم نمایید. زخمهای سفید رنگ پنبه‌ای در هر دو طرف برگ مشاهده می‌گردد: حمله آفت باعث آن است، با سم حشره‌کش نفوذی هر 2 هفته یکبار سمپاشی و یا اینکه با پنبه خیس آغشته به محلول سم لکه‌ها را مسموم کنید. پوسیدگی ریشه که در اثر آبیاری زیاد و زهکشی ضعیف ایجاد میشود.
دمای حداقل7 درجه سانتيگراد
مراقبت و نکات باغبانیدر نور کامل بهترین رشد را دارد، اما گیاه خود را به نور متوسط هم عادت می دهد و در نیم سایه نیم آفتاب هم رشد خوبی دارد. هر چند وقت یکبار گلدان را به محل پر نور ببرید. کلاً سعی کنید نور آن کافی باشد (نور مستقیم آفتاب ارجحیت دارد). در زمستان و دمای پایین در صورت آبیاری زیاد از اندازه، برگ ها ریزش می کنند. برای تعویض گلدان همیشه یک ترکیب سبک - با شن و ماسه - انتخاب کنید که زه کشی خوبی داشته باشد... قرار دادن گیاه در گلدان بزرگ تر، باعث رشد گیاه می شود. برگ های مرده ی انتهای گیاه را جدا کنید. غبار پاشی برگها را تمیز می‌نماید، در صورت لزوم می‌توانید از پارچه و یا اسفنج خیس استفاده کنید، از مواد براق کننده کمتر استفاده نمایید. برگهای جدید ظاهر نمی‌شوند و گیاه پژمرده و خسته است: نور کافی نیست که گلدان را به محل روشن‌تر منتقل نمایید و یا اینکه تغذیه مصنوعی به تاخیر افتاده است. برگهای سطوح خارجی زرد شده و یکی پس از دیگری می‌افتند: آبیاری بیش از اندازه انجام شده است، اجازه دهید سطح خاک گلدان در فاصله بین دو آبیاری خشک شود، زهکش باز دید کنید، زیر گلدانی فاقد آب باشد. برگها خشک شده و می‌ریزند: هوا خیلی گرم است، گیاه را به محل خنک‌تری منتقل نمایید، غبار پاشی را فراموش نفرمائید. برگها سقوط می‌کنند: هوا خیلی سرد است، گیاه را به محل گرمتری منتقل نمایید. آبیاری : بين دو آبياري خاك بايستي تا حدي خشك باشد . تابستان 2 تا3 مرتبه در هفته - بهار و پائيز هفته اي 1 مرتبه – زمستان هر سه هفته 1 مرتبه.
توضیحاتبا بالا رفتن سن گیاه از ساقه آن جوانه هایی می روید که به خاطر حفظ شکل و فرم آن باید فوراً حذف گردند. برگهای مجنون و آویزان دم اسبی لیندا در صورتی زیباتر است که گلدان آن در بلندی و یا روی چهار پایه‌ای قرار گیرند، قاعده ضخیم و گوشتی ساقه زمانی کاملاً نمایان است که گیاه بصورت سطحی در گلدان کاشت گردد.
 
پایین راست 1پایین راست 2
پایین چپ 3پایین چپ 2


© کپی رایت 1391 ، کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه VIP گل میباشد.
هرگونه استـفاده از مطالب و عکسها تنها با ذکر منبع مجاز میباشد.