EN
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 3بنر 4بنر بالا 5بنر بالا 6بنر بالا 7بنر بالا 8
پنل کاربری     |   ورود   |   ثبت نام

بانک اطاعات گل و گیاه گلهای آپارتمانیکنتیا
کنتیا
Howea belmoreana
palmaceae
غنی ازهوموس بازهكشی
نور زیاد
15تا 30 درجه سانتي‌گراد
مرطوب
کنتیا

کنتیا ( نخل بهشتی )
بومی منطقهماداگاسکار و جزیره lord howe
مشخصات مورفولوژیساقه ها سبزرنگ و برگ‌ها كمانی و شانه‌ای بوده و لبه آنها پوشیده از كرك است. اگر شرایط نگهداری آن مطلوب باشد به بلندی ۳ متر می‌رسد. (درون منزل)
محیط مناسب برای رشدداخل ساختمان
روش تکثیراز طریق كاشت بذر در بهار كه در دمای بالاتر از ۲۶ درجه سانتی‌گراد جوانه می‌زند، امكان‌پذیر است .
دمای حداقل16 درجه سانتيگراد
مراقبت و نکات باغبانیاگر رطوبت نسبی محیط کم باشد نوک برگها قهوه ای می گردند قسمتهای قهوه ای را با چاقو جدا کنید. در تابستان در محیط سایه روشن نگهداری گردد اما در زمستان و در طول فصول سرد باید در محیط گرم و پرنور نگهداری گردد. در فصول تابستان مقداری آب روی برگهایش اسپری شود. در صورتي كه نوك برگ‌ها قهوه‌اي و سپس خشك شوند، علت آن كمبود رطوبت، آبياري نامنظم يا كمبود پتاس خاك است . چنانچه هواي محيط خيلي سرد باشد، رنگ‌ برگ‌ها قهوه‌اي كم‌رنگ شده و خشك مي‌شوند . اگر گياه را بيش از اندازه آبياري كنيد، ريشه گياه گنديده و در نهايت پوسيده مي‌شود. در هواي خشك رنگ‌ برگ‌ها كم‌رنگ شده و آب برگ گرفته مي‌شود. سوز سرما از شكاف پنجره‌ها در زمستان به گياه آسيب جدي مي‌رساند. سعي كنيد گياه در نزديكي پنجره با شرايط فوق نباشد. هنگام جابه‌جايي گياه بدون پوشش، در خودرو بدون سقف خودداري كنيد. گياه را به مدت طولاني در نور زياد و آفتاب قرار ندهيد. هنگام تعويض گلدان ابتدا خاك را مرطوب و بدون آن‌كه خاك گلدان تكان بخورد و ريشه ديده شود، اقدام به تعويض كنيد. وقتی این گیاه را تكثیر می‌كنید خاك گلدان بايد به نسبت مرطوب باشد. جوانه‌ها بسيار ضعيف هستند و بايد در جابه‌جايي آن‌ها دقت لازم را داشته باشيد البته حواس‌تان باشد از آبياري بيش از اندازه اجتناب كنيد . در فصل تابستان نیاز به آبیاری بیشتری داشته و خاك باید نسبتاً مرطوب نگهداشته شود.
توضیحاتدر صورتي كه به مسائل آبياري و كوددهي توجه كنید، سال‌ها مي‌توانید يك كنتياي بزرگ را در گلدان نگهداري كنید البته این گیاه رشد بسیار كندی دارد و به‌طور سالانه تنها 25سانتي‌متر رشد مي‌كند. در سايه، مقاومت خوبي دارد اين گياه به نور چنداني نياز ندارد و بسيار مقاوم است اما چنانچه در سايه آفتاب قرار داشته باشد، اندامي محكم و برگ‌هايي سبز و مقاوم خواهد داشت .
 
پایین راست 1پایین راست 2
پایین چپ 3پایین چپ 2


© کپی رایت 1391 ، کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه VIP گل میباشد.
هرگونه استـفاده از مطالب و عکسها تنها با ذکر منبع مجاز میباشد.