EN
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 3بنر 4بنر بالا 5بنر بالا 6بنر بالا 7بنر بالا 8
پنل کاربری     |   ورود   |   ثبت نام

بانک اطاعات گل و گیاه گلهای آپارتمانیفیلودندرون برگ انجیری
فیلودندرون برگ انجیری
philodendron bipinnatifidum
Araceae
خاک لیمونی و کمپوست
نور ملایم (کنارپنجره)
18 درجه سانتیگراد
کمی خشک
فیلودندرون برگ انجیری

فیلودندرون برگ انجیری ( Cut-leaf Philodenron , split leaf philodendron )
بومی منطقهآمریکای جنوبی
مشخصات مورفولوژیبرگ های آن سبز براق است که با بزرگ تر شدن شکاف ها و دندانه های برگ عمیق تر و شکل برگ انجیری به خود می گیرد. ریشه های هوایی آن منحصر به ریشه های نزدیک قاعده برگ ها است که باید به طرف خاک هدایت گردد .
محیط مناسب برای رشدداخل ساختمان
کوددهی15الی 20 روز یکبار در صورت نیاز
روش تکثیرازدياد اين گياه آسان نيست و افراد حرفه اي از بذر و قلمه همانند ساير گلهاي آپارتماني استفاده مي کنند .
آفات و بیماری هاکنه قرمز و شپشک آرد آلود . پوسیدگی قارچی ریشه ، لکه برگی باکتریایی
دمای حداقل12درجه سانتیگراد
مراقبت و نکات باغبانیهوای گرم و مرطوب از شرایط ایده آل آن است و به علت گستردگی بوته و برگ ها باید دور از محل پررفت و آمد باشد، نگهداری فیلودندرون ها ساده و گیاهی مناسب برای مبتدیان است . اشعه مستقیم آفتاب مخصوصاً در ظهر به برگ های گیاه صدمه وارد می نماید . حداقل درجه حرارت در زمستان 12 درجه سانتیگراد و حداکثر آن در تابستان 24 درجه سانتیگراد توصیه می گردد. در درجه حرارت بالاتر غبارپاشی الزامی است . در تمام طول سال هفته ای دوبار با آب ولرم غبارپاشی نماید. لکه های سوخته روی برگ ها است: اشعه مستقیم آفتاب یا غبارپاشی در آفتاب باعث آن است، گلدان را به نیم سایه منتقل نمایید و از غبارپاشی در آفتاب بپرهیزید. برگ های جدید یا ظاهر نمی شوند یا خیلی کوچک هستند: به گلدان بزرگتری احتیاج دارد در صورت عدم امکان تعویض تغذیه گیاه توصیه می گردد . برگ ها زرد می شوند و می ریزند: آبیاری زیاد است سوراخ ته گلدان را بازدید نمائید که آب بتواند از آن خارج شود . ساقه ها دراز و ضعیف هستند : نورکم است گلدان را به محل روشن تر با اشعه غیر مستقیم آفتاب منتقل کنند. برگ ها رنگ پریده و رشد کم شده است: هوا سرد است گلدان را به محل گرمتری انتقال دهید . آبیاری : هرگز اجازه ندهید خاک گلدان باتلاقی شود . در تابستان هفته ای دو بار و در زمستان هفته ای یک بار آبیاری کافی است.
توضیحاتفروشندگان گل و گیاه برای جلب مشتری برگ ها را با مواد براق کننده تمیز می نمایند، روزنه های موجود در سطح برگ که برای اعمال حیاتی باید باز باشند با این گونه مواد مسدود نکنید، غبارپاشی جهت تمیز شدن برگ ها کافی است . فیلودندرون ها سمی هستند و اگر خورده شوند، ممکن است باعث سوزش حلق شود و شیره آن میتواند موجب حساسیت در پوست شود. فيلودندرون را راست قامت نام نهاده اند. احتياج به قيم ندارد و برگ ها از مركز مي رويند.
 
پایین راست 1پایین راست 2
پایین چپ 3پایین چپ 2


© کپی رایت 1391 ، کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه VIP گل میباشد.
هرگونه استـفاده از مطالب و عکسها تنها با ذکر منبع مجاز میباشد.