EN
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 3بنر 4بنر بالا 5بنر بالا 6بنر بالا 7بنر بالا 8
پنل کاربری     |   ورود   |   ثبت نام

بانک اطاعات گل و گیاه گلهای آپارتمانیاریکا پالم
اریکا پالم
Dypsis lutescens
Ericaceae
خاک برگ و ماسه
نور متوسط
25 درجه سانتیگراد
۲ تا ۳ نوبت در هفته
اریکا پالم

اریکا پالم ( areca palm, or butterfly palm )
بومی منطقهماداگاسکار
مشخصات مورفولوژیاین گیاه دارای برگهای کشیده و باریک با رنگ سبز تیره یا سبز و زرد است و گل ندارد. گونه ای بلند و متراکم است .
محیط مناسب برای رشدگیاهی بسیار زیبا که سازگار با آب و هوای آپارتمان ها و محیط های اداری است و به دلیل کشیدگی برگها و ساقه قابلیت استقاده در پاسیو های بزرگ و همچنین در دکوراسیون منازل قابل استفاده در گوشه های محدود و پشت مبلمان را داراست .
کوددهیبرای تقویت اریکا می توان از کود های شیمیایی فراوانی استفاده کرد مانند کود کریستالون مخصوص یا ۱۸ در صد می باشد زیرا این کود مخلوطی از عناصر لازم برای رشد ریشه ،ساقه ،برگ گیاه می باشد.
آفات و بیماری هادر بعضی مواقع لکه های قهوه ایی رنگی در پشت برگ ها دیده می شود که آفت عمده اریکا می باشد که نوعی کنه می باشد و با سمپاشی به موقع این آفات از بین خواهد رفت .
دمای حداقل15°c
مراقبت و نکات باغبانینیاز دمایی: متوسط(در محدوده دمایی حداقل ۱۵ درجه سانتیگراد تا محدوده ۳۰ درجه، و در صورت تامین رطوبت کافی شاید بیشتر، بهترین ماندگاری را نشان میدهد ) اگر نوک برگهای اریکا شروع به زرد شدن و به مرور خشک شود به علت گرمی بیش از حد محیط یا آبیاری کم می باشد که با انتقال اریکا به محیطی حنک تر و آبیاری دقیق در نوبتهای به موقع این مشکل مرتفع خواهد شد،اما لازم به ذکر است که این مشکل بیشتر در تابستان بروز می کند . ساقه های گیاه بعد از مدتی شل می شود و حالت خمیدگی می گیرد یا اینکه برگ های تازه گیاه خیلی با فاصله و یا به اصطلاح علفی رشد که دلیل این اتفاق کمبود نور در محیطی است که گیاه قرار دارد و با انتقال اریکا به محیط پر نور و یا تآمین نور، بوسیله نور های مصنوعی این مشکل از بین خواهد رفت که این مشکل نیز بیشتر در زمستان مشاهده می شود . با رشد برگ تازه برگ های قبلی گیاه شروع به زرد شدن می کنند این عارضه بدلیل فقر مواد غذایی خاک می باشد که بوسیله کوددهی این مشکل بر طرف خواهد شد. نوردهی : معمولا پشت پرده پنجره یا با فاصله یکی دو متر از یک پنجره بدون پرده - یا پاسیویی بدون تابش مستقیم خورشید به گیاه نیاز آبی : وقتی سطح خاک گلدان رو به خشکی میرود مجددا باید آبیاری شود.
توضیحاتناسا به این گیاه نمره ۸.۵ از ۱۰ داده و بهترین گیاه از نظر تصفیه هوا بوده‌است. این گیاه میتواند در ساعت خشکی هوا، رطوبت رسانی بکند و مواد سمی را از هوا گرفته و در طول زمستان میتواند به نوعی جایگزین دستگاههای بخور خانگی باشد.
 
پایین راست 1پایین راست 2
پایین چپ 3پایین چپ 2


© کپی رایت 1391 ، کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه VIP گل میباشد.
هرگونه استـفاده از مطالب و عکسها تنها با ذکر منبع مجاز میباشد.