EN
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 3بنر 4بنر بالا 5بنر بالا 6بنر بالا 7بنر بالا 8
پنل کاربری     |   ورود   |   ثبت نام

بانک اطاعات گل و گیاه گلهای آپارتمانیحسن یوسف
حسن یوسف
Coleus blumei
Lamiaceae
خاک باغچه، خاکبرگ وماسه
زیاد به صورت غیرمستقیم
25 درجه سانتیگراد
آبیاری فراوان
حسن یوسف

حسن یوسف ( Coleus, Flame Nettle, Painted Nettle )
بومی منطقهجاوا
مشخصات مورفولوژیبرگهای زینتی آن دارای اشكال مختلف و به رنگهای ابلق ( سبز ، زرد ، قرمز ، خرمائی و سفید ) و یا رنگ یكنواخت حنائی و قرمز دیده میشود. گلهای كوچك آبی و سفید آن زینتی نیستند و برای اینكه بوته قوی و انبوه شود باید با دو انگشت گلها را قبل از رسیدن چید .
محیط مناسب برای رشداین گیاه گرچه دائمی است ولی هنگام فصول سرد اگر خارج از گلخانه یا آپارتمان نگهداری شود از بین خواهد رفت.
کوددهیازخرداد تا شهریور باید هرهفته مقداری كود مایع به آن داده شود.
روش تکثیر1 ـ بوسیله بذر: بذور در اواخر زمستان و درگلخانه در خاك سبك كاشته شود (از طریق بذر واریته های مختلف جدید بدست میآید) 2 ـ بوسیله قلمه: از ساقه هائی كه گل دهنده نمی باشند قلمه گرفته و در خاك سبك در حرارت 16 ـ 18 درجه سانتیگراد كاشته شود . 3 ـ پرورش در آب: ساقه این گیاه در آب بخوبی ریشه میدهد و یكی از روشهای ازدیاد ساده و آسان آن ریشه دار كردن گیاه در آب و سپس كاشتن آن می باشد . برای اینكه در تابستان بوته قوی داشته باشیم در بهار و اگر بخواهیم در زمستان بوته كامل داشته باشیم در اواسط پائیز از قلمه استفاده می كنیم .
آفات و بیماری هاشپشک آرد آلود ( درمان استفاده از سمهای سیستماتیک و قرنطینه کردن گیاه ) ، کپک قارچی ، راب یا حلزون
دمای حداقل13°c این گیاه به سرما حساس است.
مراقبت و نکات باغبانیبطور كلی حسن یوسف Coleus به روشنائی زیاد نیاز دارد و در آپارتمان بعلت كمبود نور برگها كم رنگ و ساقه ها بلند می شود بهتر است گلدانها را نزدیك پنجره جنوبی آپارتمان قرار داد. با وجودیكه دائمی هستند ولی چون بعد از سال اول زیبائی خود را از دست میدهند بهتر است هرساله به ازدیاد آن اقدام كرد . این گیاه به مخلوطی از كمپوست ، خاك برگ و كمی ماسه نیاز دارد. این گیاه آفتابدوست است و تابش خورشید باعث تغییر رنگ برگها و زیبایی گیاه می شود. دمای مناسب آن بین 25 تا 35 درجه سانتی گراد است و رطوبت هوای 50 تا 70 درجه سانتی گراد را می پسندد. خاک مورد نیاز برای نگهداری مخلوطی از خاک باغچه ، خاکبرگ، ماسه می باشد. این خاک نیاز به خاک قلیایی دارد. برای اینکه فرم گیاه بوته ای و زیبا شود باید سرشاخه ها و گل ها را هنگام ظهور قطع کرد.
توضیحاتاین گیاه گرچه دائمی است ولی هنگام فصول سرد اگر خارج از گلخانه یا آپارتمان نگاه داری شوند از بین خواهند رفت .
 
پایین راست 1پایین راست 2
پایین چپ 3پایین چپ 2


© کپی رایت 1391 ، کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه VIP گل میباشد.
هرگونه استـفاده از مطالب و عکسها تنها با ذکر منبع مجاز میباشد.