EN
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 3بنر 4بنر بالا 5بنر بالا 6بنر بالا 7بنر بالا 8
پنل کاربری     |   ورود   |   ثبت نام

بانک اطاعات گل و گیاه گلهای آپارتمانینخل بادبزنی
نخل بادبزنی
Washingtonia robusta
Palmaceae
خاک برگ و تورب
نور متوسط
20 درجه سانتیگراد
به طور مرتب و نه چندان زیاد
نخل بادبزنی

نخل بادبزنی ( Washington Palm, Skyduster )
بومی منطقهغرب سونورا و باخا در کالیفرنیا
مشخصات مورفولوژیبرگهای پنجه‌ای و بزرگ دارد. برگچه‌ها در بخش تحتانی متصل به یکدیگرند. برگها غالبا رشد عمودی دارند و رشته‌های تار مانند و سفیدی به صورت کرک در اطراف برگ نمایان میشوند.
محیط مناسب برای رشددر فضای داخل و گلخانه‌های نیمه‌گرم و در مناطقی که سرمای ملایمی دارند (نواحی دریای کاسپین، گیلان و مازندران) در فضای باز کشت میشوند.
کوددهیاستفاده از کودهای دارای پتاسیم موجب افزایش مقاومت این گیاه در مقابل سرمای زمستان می گردد، ضمنا از عطش زیاد در تابستان جلوگیری می کند .
روش تکثیراغلب مواقع این گیاه پاجوش تولید میکند که راحت ترین روش تکثیر جدا کردن پاجوشهاست .
آفات و بیماری هاكنه هاي قرمز تار عنكبوتي وحشرات سپر دارتحت شرايط گلخانه اي ممكن است مشكل ساز باشد.
مراقبت و نکات باغبانیبهتر است گلدانها را در فصول گرم به محیط باز انتقال داده و در سایه-آفتاب درختان بزرگ قرار داد تا برگهای قوی و جدید تولید کنند و مقاومت بیشتری کسب کنند. همه ساله در اولین روزهای بهار برگ‏های پیر و سرمازده را هرس کنید . هرس برگ‏ها باید از پایین‏ترین ناحیه دمبرگ انجام شود. از پاشیدن آب روی برگ‏ها و خیس نمودن تنه درخت خودداری کنید. خاک باید حاصلخیز باشد، با استفاده از کودهای آلی و کودهای شیمیایی زمین را تقویت کنید. استفاده از کودهای دارای پتاسیم موجب افزایش مقاومت این گیاه در مقابل سرمای زمستان می‏گردد، ضمناً از عطش زیاد در تابستان جلوگیری می‏کند. آبیاری : به طور مرتب و نه چندان زیاد(بسته به دمای محیط نباید اجازه داد گلدان خیلی خشک شود) در تابستان و بهار به آب زیادی احتیاج دارد. در فصول گرم هر هفته دو بار به آن آب بدهید. خاک : یک قسمت خاک برگ + یک قسمت تورب (یکی از انواع پیت )
توضیحاتاین نخل نسبت به سایر نخیلات گرمسیری به سرما مقاومت بیشتری دارد . اغلب نخلها را به این دلیل که ریشه‌های آنها در محل طوقه متمرکز است میتوان به مدت طولانی در گلدانها نگهداری کرد .
 
پایین راست 1پایین راست 2
پایین چپ 3پایین چپ 2


© کپی رایت 1391 ، کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه VIP گل میباشد.
هرگونه استـفاده از مطالب و عکسها تنها با ذکر منبع مجاز میباشد.