EN
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 3بنر 4بنر بالا 5بنر بالا 6بنر بالا 7بنر بالا 8
پنل کاربری     |   ورود   |   ثبت نام

بانک اطاعات گل و گیاه گلهای آپارتمانیبنت قنسول
بنت قنسول
Euphorbia pulcherrima
Euphorbiaceae
خاک برگ و خاک جنگلی
نور زیاد
25 درجه سانتیگراد
آب کم
بنت قنسول

بنت قنسول ( poinsettia )
بومی منطقهمکزیک
مشخصات مورفولوژیبرگهای آن بیضوی، سبز روشن با لبه صاف یا کمی دالبر دار دیده می شود. گلهای بنت القنسول به وسیله تعداد زیادی براکت بیضوی احاطه شده اند. گلها وبراکته ها در اواخر پاییز ظاهر می شودند. براکته ها معمولا قرمز رنگ بوده ولی به رنگ های سفید و صورتی نیز وجود دارند . گل واقعی بنت قنسول را یک دسته گلبرگهای ریز و مجتمع کوچک سبز رنگ متمایل به سفید تشکیل می دهد که در میان همین برگهای ملون محاصره شده و جلب نظر نمی کند .بنت قنسول ، دارای گلها یا طوقه های بزرگی به رنگهای : قرمز ، صورتی و سفید است که گلهای بسیار کوچکی را در بر می گیرند . همیشه سبز است و گلدهی آن در آذر تا اسفند ماه می باشد .
محیط مناسب برای رشدداخل ساختمان و فضای بیرون
کوددهیکود مورد نیاز این گیاه را میتوان به میزان ۳ گرم در لیتر هر هفته یکبار از خرداد تا آبان ماه مورد استفاده قرار داد .
روش تکثیرگیاه بنت القنسول را می‌توان از اواسط بهار تا اوایل تابستان، زمانیکه براکته های صورتی، قرمز و یا کرم رنگ تولید می کند، تکثیر کرد. در این زمان گیاه شروع به تولید ساقه های جدید میکند و شما می توانید با یک چاقوی تیز قلمه های انتهایی ساقه را جدا کنید. سپس آنها را در پودر هومون ریشه زایی فرو ببرید و هر کدام را در گلدانی با قطر دهانه ۶ سانتیمتر بکارید .
آفات و بیماری هالکه برگي ناشي از زانتوموناس - لکه برگي در اثر آلترناريا - سوختگي ناشي از بوتريتس - پوسيدگي ساقه و لکه برگي رايزوکتونيايي - پوسيدگي و سوختگي ناشي از رايزوپوس - پوسيدگي ساقه در اثر فوزاريوم - پوسيدگي ريشه در اثر پي تيوم - پژمردگي ناشي از فيتوفترا
دمای حداقل13°C
مراقبت و نکات باغبانیبنت القنسول به نور متوسط تا زیاد گرمای معمولی، خاک همیشه خیس، رطوبت هوای ۵۰ تا ۷۰ درصد و خاک قلیایی احتیاج دارد . در فصل پائیز نباید گلدان را بیش از ده ساعت در روز مقابل نور قرار داد در اینصورت طوقه ها رنگ نخواهند گرفت . ریزش برگها : عامل آن می تواند کمبود ازت باشد . البته ضعف ریشه ها ، آبیاری زیاد ، بیماری های ریشه و زیادی کودهای شیمیایی هم می تواند باعث زردی و ریزش برگها شود . ریزش برگهای پایینی : کمبود آب ( بهتر است بنت قنسول را آبیاری بارانی نکنید ) سوختگی کنار برگ : عامل آن کمبود کلسیم می باشد . نباید از کودهای دارای بنیان آمونیوم استفاده کرد .
توضیحاتگیاه گل بنت قنسول دارای شیره ای سمی می باشد که بایستی در زمان بریدن ساقه و یا چیدن گل آن دقت شود که دست خراش نداشته باشد و یا اینکه دست آلوده به شیره گیاه را به چشم و دهان نزنند که بسیار خطرناک است و باین منظور بهتر است برای جلوگیری از خروج شیره گیاه محل بریدگی ساقه بریده شده را در آب گرم 40 درجه قرار دهند تا خروج و تراوش شیره گیاه قطع شود . گل بنت قنسول برگ ریز یکی از گیاهان معروفی است که برای زینت در عید نوئل استفاده می شود .
 
پایین راست 1پایین راست 2
پایین چپ 3پایین چپ 2


© کپی رایت 1391 ، کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه VIP گل میباشد.
هرگونه استـفاده از مطالب و عکسها تنها با ذکر منبع مجاز میباشد.