EN
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 3بنر 4بنر بالا 5بنر بالا 6بنر بالا 7بنر بالا 8
پنل کاربری     |   ورود   |   ثبت نام

بانک اطاعات گل و گیاه گلهای آپارتمانیکاملیا
کاملیا
Camellia japonica
Theaceae
3خاک جنگلی و 1ماسه
نور متوسط
10 – 15 درجه سانتیگراد
آبیاری متوسط تا زیاد
کاملیا

کاملیا ( camellia )
بومی منطقهآسیایی شرقی
مشخصات مورفولوژیهمیشه سبز بوته ایست پرشاخه با گلهای چرمی جذاب ، بزرگ ، کم پر یا پرپر به رنگهای سفید ، صورتی یا قرمز . در گلدان ارتفاع این گیاه به ۲ تا ۳ متر می رسد. برگهای این گیاه دائمی، با لبه دندانه ای، نوک تیز و سبز رنگ می باشد و به طور متناوب روی ساقه قرار می گیرند . گلهای کاملیا منفرد بوده و جام گل ساده یا مضاعف دارند .
محیط مناسب برای رشدبرای گلخانه های سرد و ایوانهای بدون یخبندان مناسب است فقط در صورتی بعنوان گیاه خانگی موفقیت آمیز است که در جای ثابتی نگهداری شده و جای گلدانش تغییر نکند .
کوددهیدو گرم سولفات آمونیم با تناوب دو گرم کود مخلوط در لیتر هر دو هفته یک مرتبه در بهار .
روش تکثیربرای تکثیر این گیاه می توانید از ساقه های نیمه چوبی یکساله قلمه های انتهایی یا ساقه ای ، تهیه کنید و در پودر هورمون ریشه زایی فرو برده و در گلدان محتوی کمپوست مخصوص بذر قلمه بکارید . روی قلمه ها را با کیسه پلاستیکی شفاف بپوشانید و خاک را مرطوب نگه دارید. بعد از ریشه دهی کامل، قلمه ها را به گلدان های بزرگتر حاوی کمپوست گلدانی منتقل کنید .
آفات و بیماری هاگروهی از حشرات آفت لکه های دیسک مانند روی برگها ایجاد می کننند. اگر هفته ای یکبار با سم حشره کش نفوذی گیاه را سمپاشی کنید علایم بر طرف می شود . بیماریهای ویروسی و قارچی(فیتوفترا)
دمای حداقل5 درجه سانتیگراد
مراقبت و نکات باغبانیحرارت زیاد موجب از بین رفتن گیاه می شود. به علاوه گیاه در زمستان به یک دوره سرمای متوسط احتیاج دارد. معمولا جوانه ها ی گل در اوائل زمستان، در درجه حررات بیش از ۱۸ درجه سانتی گراد تشکیل میشوند و وقتی جوانه ها به حد کافی رشد گردند گیاه را باید به محلی با درجه حرارت حداقل ۸ درجه سانتی گراد نگاه می دارند و گلها شروع به باز شدن می نمایند . کاملیا به حرارت معمولی، رطوبت ۷۰ تا ۹۰درصد و خاک اسیدی احتیاج دارد . گلهای کمرنگ و شفاف می تواند ناشی از مواد براق کننده شیمیایی باشد . در صورتی که برگهای گیاه ناگهان خشک شوند، احتمال بدهید صدمه مربوط به اشعه مستقیم آفتاب است . آب آبیاری بیش از حد باعث زردی برگها و سقوط آنها می شود . آب آبیاری کاملیا باید حتی الامکان بدون املاح سنگین به خصوص کلسیم باشد، در غیر این صورت و یا در صورت کمبود آهن ممکن است غنچه ها بدون اینکه باز شوند سقوط نمایند و یا برگها سبز کمرنگ بشوند برگهای ریز گیاه، بدون هیچ اثری از غنچه و گل، حاکی ازکمبود موادغذایی است . ریزش برگها در زمستان طبیعی است . برگهای گرد آلود را با دستمال نرم تمیز کنید. از مواد براق کننده شیمیایی، برای این منظور، فقط ماهی یکبار استفاده کنید . ضمنا مواظب باشید گلها از این مواد براق کننده در امان باشند . مقدار رطوبت در خاک گلدان باید ثابت باشد اما خاک نباید مملو از آب گردد و فقط آب باران یا سبک باید استفاده شود و یا در آبهای معمولی دو گرم سولفات آمونیم به هر لیتر اضافه گردد . نوردهی : پنجره های شرقی و غربی و بدن نور مستقیم نیمه روز که سبب سوختگی میگردد .
 
پایین راست 1پایین راست 2
پایین چپ 3پایین چپ 2


© کپی رایت 1391 ، کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه VIP گل میباشد.
هرگونه استـفاده از مطالب و عکسها تنها با ذکر منبع مجاز میباشد.