EN
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 3بنر 4بنر بالا 5بنر بالا 6بنر بالا 7بنر بالا 8
پنل کاربری     |   ورود   |   ثبت نام

بانک اطاعات گل و گیاه گلهای آپارتمانیآرالیای ژاپنی
آرالیای ژاپنی
FATSIA JAPONICA
Araliaceae
خاک جنگلی
آفتاب کامل تا نیم سایه
15 درجه سانتیگراد
آبیاری متوسط
آرالیای ژاپنی

آرالیای ژاپنی ( Fatsia , Japanese aralia )
بومی منطقهجنوب ژاپن
مشخصات مورفولوژیهمیشه سبز برگها شبیه پاپیتال و پنجه‌ای با هفت بریدگی عمیق، همیشه سبز، با رنگ سبز روشن و براق، سریع‌الرشد و ارزان و نگهداری آن ساده است .
محیط مناسب برای رشدفضای آپارتمان
کوددهی گرم در لیتر هر 2 هفته یکبار از فروردین تا مهر
روش تکثیرتکثیر آن از طریق كاشت بذر در بهار یا پائیز، تهیه قلمه در اوایل یا اواسط تابستان و خوابانیدن هوائی در بهار یا اواخر تابستان امكان پذیر است .
آفات و بیماری هابرگها بد شكل و چسبناك و حشرات سبز رنگی روی آنها به چشم می‌خورند: هفته‌ای یكبار با سم حشره‌كش نفوذی طبق دستور سمپاشی نمایید تا علایم برطرف گردند. برگها زرد رنگ و سطح زیرین آنها پر از تار عنكبوت است: عارضه مربوط به حمله كنه‌های قرمز ریز است، با سم كنه كش هر چهارده روز یكبار طبق دستور سمپاشی نمائید، غبار پاشی در كاهش آفت موثر است.
دمای حداقل3 درجه سانتیگراد
مراقبت و نکات باغبانیدر تابستان هر روز و در زمستان دو بار در هفته احتیاج به غبار پاشی دارد، گیاه شدیداً رطوبت دوست است . هر سال با شروع فصل رشد گلدان را فقط با یك اندازه بزرگتر تعویض نمایید . برگها باندازه كافی پهن هستند كه بتوان با پارچه یا اسفنج مرطوب آنها را تمیز نمود، از مواد براق كننده شیمیائی استفاده نكنید . ساقه دراز وضعیت و فاصله بین دو برگ زیاد است : خیلی گرم است گیاه را به محل خنك ‌تر و مملو از اكسیژن منتقل نمایید، غبار پاشی با آب ولرم و سبك فراموش نفرمائید . گیاه خود را انداخته است : آبیاری زیاد از اندازه و خاك گلدان باتلاقی شده است، اجازه دهید سطح خاك بین دو آبیاری خشك شود سپس آبیاری كنید، ته گلدان با آب زیر گلدانی در تماس نباشد، زهكش را بازدید نمایید. برگهای جوان سیاه رنگند : یخ زدگی عامل ان است و گیاه در هنگام شب پشت پرده پنجره و در تماس با شیشه بوده است برگهای صدمه دیده را حذف و گلدان را به محل گرمتری منتقل نمائید. برگها رنگ پریده هستند : كمبود مواد غذایی خاك عامل آن است، هر دو هفته یكبار طبق دستور گیاه را تغذیه مصنوعی نمائید. برگها به طرف پایین خم می‌شوند : هوا گرم و خشك است، غبار پاشی هفته‌ای دو بار در زمستان و هر روز در تابستان را فراموش نفرمائید. برگها سقوط می‌كنند: گیاه خیلی تشنه است گلدان را بمدت 5 دقیقه درون تشت پر از آب قرار دهید، غبار پاشی روزانه در تابستان فراموش نكنید. اگر چه تغذیه مصنوعی انجام شده ولی تعداد برگهای جوان خیلی كم است : گلدان خیلی بزرگ است گیاه بجای تولید برگ به حجم ریشه‌های خود افزوده است، پس از دو سال گلدان جدید را فقط یك درجه بزرگتر انتخاب كنید. گلدان ها را در نورگیرترین قسمت آپارتمان قرار دهید و درجه حرارت اتاق را طوری تنظیم کنید که از ۱۸ درجه سانتیگراد تجاوز نکند. زهکشی خاک باید بخوبی انجام شود . برای این کار می توان قبل از کاشت، دو یا سه سوراخ در کف گلدان ایجاد یا از یک زیرگلدانی بزرگ استفاده کرد . خاک : مخلوطی از خاک باغچه و خاک برگ و کمی ماسه آبیاری : در تابستان هفته‌ای 2 بار و در زمستان هفته‌ای یكبار به آبیاری احتیاج دارد .
توضیحاتدر بعضی كتب، آن را به نام «فاتسیاژایونیكا» می‌شناسند .
 
پایین راست 1پایین راست 2
پایین چپ 3پایین چپ 2


© کپی رایت 1391 ، کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه VIP گل میباشد.
هرگونه استـفاده از مطالب و عکسها تنها با ذکر منبع مجاز میباشد.