EN
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 3بنر 4بنر بالا 5بنر بالا 6بنر بالا 7بنر بالا 8
پنل کاربری     |   ورود   |   ثبت نام

بانک اطاعات گل و گیاه گلهای آپارتمانیسینره
سینره
Senecio cruentus
compositae
خاکبرگ یا خاک جنگلی
نور زیاد ولی غیر مستقیم
15 – 18 درجه سانتیگراد
آبیاری متوسط
سینره

سینره یا سینرر ( cineraria )
بومی منطقهجزایر قناری
مشخصات مورفولوژیفصلی ، گلهایش در رنگهای متنوع هستند که قطر آنها حدودا پنج سانتی متر است. گلهای زیادی تولید می کند. زمانی که همه گلها باز شدند به تدریج عمرش تمام شده و غیر قابل استفاده می شود .
محیط مناسب برای رشدداخل ساختمان و فضای باز
کوددهیتا زمان گل‌دهی نیاز به کود ندارد. زمانی که گلدان به دست شما می‌رسد زمان مناسب برای کوددهی به آن است. در این مدت یک بار تغذیه با کود، کافی به نظر می‌رسد. با نصف دستوری که روی بسته‌های کود نوشته شده، گیاه را تغذیه کنید. چرا که کود زیاد، گیاه را از‌بین‌می‌برد .
روش تکثیرکاشت بذر ، نشاء ها پس از سبز شدن در یک خاک سبک،در جعبه های چوبی با فاصله زیاد کشت می شوند.وبعد از اینکه گیاهان به درشتی معینی رسیدندوچند برگه شدند،به گلدان استکانی منتقل می شوند ، ضدعفونی خاک وگلدان برای جلوگیری از برخی بیماریها ومبارزه ی شیمیایی علیه شته،کنه وتریپس که از آفات سینرر هستند،غالبا صورت می یابد .
آفات و بیماری هادر صورتی که روی برگ‌ها حشرات ریزی مثل کنه مشاهده کردید، آنها را با آب و صابون بشویید یا از حشره‌کش استفاده کنید . پوسیدگی ریشه: در این حالت، ریشه گیاه حالت گندیده پیدا می‌کند و گیاه شادابی خود را از دست می‌دهد. برای درمان، رطوبت خاک را کنترل کنید و آن را در سطح پایین نگه دارید .
مراقبت و نکات باغبانیاین گیاه عاشق سرماست. دما در بعد از ظهر‌ها 7 تا 10 و در طول روز 15 تا18 درجه باشد . آب: خاک گیاه را همیشه نمناک نگه دارید؛ اما زیاد از آب پر نکنید. این گیاه خاک خشک یا خیلی آبدار را نمی‌پسندد . نور: پنجره‌های جنوبی بهترین جا برای‌آن‌است. رطوبت: تا جایی که امکان دارد رطوبت را بالا نگه دارید. دو تا سه بار در روز، گیاه را مه‌پاشی کنید. به طور کلی، سینرر را هیچ‌گاه دربرابر نور مستقیم آفتاب قرار ندهید. به طور مرتب برگ‌های زرد و گل‌های پلاسیده را از گیاه جدا کنید تا طراوت و تازگی خود را حفظ کند. موقع خرید این گیاه، دقت کنید همه‌ی غنچه‏ ها باز نشده باشد. وجود تعدادی گل پژمرده در سینرر نشان می‏دهد که دوام گیاه بسیار کم است، زیرا سایر گل‌هایش نیز به زودی پژمرده خواهد شد.
 
پایین راست 1پایین راست 2
پایین چپ 3پایین چپ 2


© کپی رایت 1391 ، کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه VIP گل میباشد.
هرگونه استـفاده از مطالب و عکسها تنها با ذکر منبع مجاز میباشد.