EN
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 3بنر 4بنر بالا 5بنر بالا 6بنر بالا 7بنر بالا 8
پنل کاربری     |   ورود   |   ثبت نام

بانک اطاعات گل و گیاه گلهای آپارتمانیبگونیا
بگونیا
begonia
begoniaceae
خاک کمپوست
نور غیر مستقیم آفتاب
متوسط خنک
رطوبت نسبی
بگونیا

بگونیا
بومی منطقههمه مناطق گرمسيري مرطوب بجز استراليا
مشخصات مورفولوژیاز گياهان آبدار ، نيمه درختچه و بالا رونده است. برگهای متناوب ، شبيه قلب نامنظم ( بي قرينه ) ، معمولا دندانه دار دارد. گلهای این گیاه معمولا روشن و رنگارنگ ، كوچك يا بزرگ ، سفيد ، صورتي ، قرمز ، زرد و گاهي اوقات هم نوار يا لكه هايي در دو رنگ بر روي آن مشاهده ميشود. . انواع گل دهنده ی تابستاني و زمستاني دارد
محیط مناسب برای رشددر باغچه ها ، حاشيه ها ، جعبه ها و گلدانها
کوددهیبسیاری از پرورش دهندگان از کودهای محلول در آب 20-20-20 به همراه کیلیت آهن استفاده می کنند که کمبود آهن را برطرف می کند.
روش تکثیربذر ، غده و تقسیم ریزوم.
آفات و بیماری هاشپشک ارد آلود ( برای درمان با گرانول های سیستمیک یا نوع سه شکل وجود دارد.) ، شته ، مگس سفید ، کنه های تار عنکبوتی ، سفیدک ( عامل ایجاد یان بیماری استفاده بیش از حد از قارچ کش است.)
دمای حداقل16 درجه سانتی گراد
مراقبت و نکات باغبانیمحل نگهدای این گیاه دارای روشنايي مفيد بدون استقرار در مقابل اشعه مستقيم خورشيد ، تحت شرايط رطوبت نسبی باشد. در هر خاك گلداني خوب ، از جمله كمپوست هاي بدون خاك رشد می کند. زمان کاشت این گیاه بستگی به نوع گیاه دارد. ولی معمولا در اوایل بهار کشت می شود. ریزی بذر دقت زیادی را در کشت می طلبد زیرا هر وزش بادی با حتی لرزش دست می تواند بستری نا موزون را ایجاد کند. بستر کشت این گیاه باید بسیار نرم باشدو بذرها را در نزدیکی سطح رویی خاک می کارند. استفاده از روش مه پاش برای تکثیر نیز لازم است. در صورتی که دمای شبانه حداقل 18 درجه سانتی گراد باشد بذرها در ظرف 2-3 هفته جوانه می زنند. سپس به محض اینکه نشاها آمادگی برای جابجایی یافتند می توان آنها را به بستر توربی منتقل کرد. اغلب انتقال دوم به گلدان نهایی در صورت ضرورت انجام می پذیرد. این حالت در صورت فروش گیاه به صورت گلدانی گل دهنده یا آویز مصداق بارز می یابد. مدت عمر این گیاه تا مرحله اقتصادی 13-14 هفته است. ولی در 8-10 هفته اول جای زیادی را در گلخانه اشغال نمی کند. بگونیا ph، 5/5 تا 7 را برای محیط کشت خود می پسندد. ولی اگر محیط کشت کمی هم اسیدی تر باشد رشد بهتری خواهد داشت. پاسخ نوری بگونیاهایی همچون داوودی و بنت قنسول چندان آشکار نیست. در شرایط روز کوتاه در دمای شبانه 21 درجه سانتی گراد و یا بالاتر به حالت رویشی باقی می ماند. و در دمای شبانه پایین تر از 21 درجه سانتی گراد دیگر هیچ پاسخ فتوپریودیکی قابل مشاهده نیست. گلدانهای بگونیا بهتر است شبهای سردی را بگذرانند و به هوای بیرون عادت کنند.
توضیحاتگونه های مختلف: بگونیای کریسمس ، بگونیای ریزوزومی ، بگونیای غده ای
 
پایین راست 1پایین راست 2
پایین چپ 3پایین چپ 2


© کپی رایت 1391 ، کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه VIP گل میباشد.
هرگونه استـفاده از مطالب و عکسها تنها با ذکر منبع مجاز میباشد.