EN
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 3بنر 4بنر بالا 5بنر بالا 6بنر بالا 7بنر بالا 8
پنل کاربری     |   ورود   |   ثبت نام

بانک اطاعات گل و گیاه گلهای آپارتمانیکریپتانتوس
کریپتانتوس
Cryptanthus
Bromeliaceae
سبک و متخلخل
نور متوسط تا زیاد
گرمای فراوان
آبیاری متوسط
کریپتانتوس

کریپتانتوس بروملیادس Earth Stars
بومی منطقهبرزیل
مشخصات مورفولوژیبر عکس جنس های دیگر خانواده ی بروملیاسه برگهای این جنس در قسمت تحتانی به فرم فنجانی در نیامده اند، تا آب و مواد غذایی را در خود نگه دارند. برگهای گوشتی بعضی از گونه های این جنس دارای رنگهای گوناگون است. گلهای سفید سه برگی این جنس معمولا زیبا نیستند ولی با منظره جالب توجهی که دارند یکی از بهترین گیاهان آپارتمانی هستند.
محیط مناسب برای رشدآپارتمانی
کوددهیاین گیاه به كود احتیاج ندارد.
روش تکثیربرای تكثیر كریپتانتوس ، كافی است تا گیاه بالغ را تكان داده و یا ضربه ای به گیاه بزنید. بدین ترتیب پاگیاه سست شده و به راحتی از گیاه بالغ جدا میشود. از آنجایی كه ریشه دهی پا گیاه در مدت زمان طولانی صورت می گیرد. بهتر است عمل تكثیر را زا اواسط تا اواخر بهار انجام دهید تا در طول تابستان، گیاه شما فرصت ریشه دهی داشته باشدیا گیاه را به آرامی در گلدانی با قطر دهانه 6 تا 9 سانتیمتر، حاوی كمپوست مخصوص بذر و قلمه قرار دهید و سپس آنها را با كیسه پلاستیكی شفاف محصور كنید دما 20 درجه سانتیگراد و شرایط نور مناسب، به مدت 3 تا 4 ماه نگاه دارید. زمانی كه ریشه دهی كامل می شود و آنگاه می توانید آن را به گلدان منتقل كنید. ریشه های سست و ضعیف كریپتانتوس به راحتی صدمه خواهند دید و باید در امر تكثیر كاملا با احتیاط رفتار كرد.
آفات و بیماری هااگر در طول زمان رشداین گیاه مشاهده كردید، لكه های سوخته روی برگها ایجاد می شود، احتمالا غبار پاشی را در آفتاب انجام داده‌اید و اگر نوك برگها عارضه دیده را قطع كنید. با آبیاری زیاد از حد گیاه تلف خواهد شد. اگر زخمهای سفید رنگ پنبه ای شكل در وسط گیاه به چشم بخورد. باید با یك سم كش نفوذی هر دو هفته یكبار سمپاشی نمایید تا علایم بر طرف گردد. هوای گرم و تشنگی گیاه نوك برگها را چروكیده و لاغر و نازك می كند همچنین نور كم می تواند باعث خشكیدگی و ریزش برگها شود.
مراقبت و نکات باغبانیگیاه كریپتانتوس به نور متوسط تا زیاد، گرمای فراوان، خاك همیشه خیس، رطوبت هوای 50 تا 70 درصد و خاك كمی اسیدی احتیاج دارد. همچنین باید از خاك سبك و متخلخل، برای رشد مطلوب كریپتا نتوس، استفاده كرد.
 
پایین راست 1پایین راست 2
پایین چپ 3پایین چپ 2


© کپی رایت 1391 ، کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه VIP گل میباشد.
هرگونه استـفاده از مطالب و عکسها تنها با ذکر منبع مجاز میباشد.