EN
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 3بنر 4بنر بالا 5بنر بالا 6بنر بالا 7بنر بالا 8
پنل کاربری     |   ورود   |   ثبت نام

بانک اطاعات گل و گیاه گلهای فضای بازمینا ی چمنی
مینا ی چمنی
Bellis perennis
Compositae
سبک وحاصلخیز
زیاد
7درجه سانتیگراد
کمی خشک
مینا ی چمنی

گل مینا ی چمنی
بومی منطقهاروپا
مشخصات مورفولوژیگل‌ها در رنگ‌های سفید و صورتی کم‌رنگ تا تیره در فصل بهار ظاهر می‌شوند. ارتفاع آن حدود 10 سانتی متر بوده با برگهای طوقه ای،بدون کرک،با یک رگبرگ اصلی که در قاعده به دمکبرگ بال داری منتهی می شود.گل آذین آن کلا پرک ساده که هر یک روی یک شاخه گلدارقرار می گیرند.کلا پرک دارای گلچه های لوله ای زرد در وسط و گلچه های زبانه ای سفید یا صورتی دراطراف است.کولتیوار های انتهابی غالبا قوی و گل آذین آنها بزرگ است.آنها را بر حسب ساختمان کلاپرک،اندازه آنها به گروها و نژادهای مختلف طبقه بندی می کنند .
محیط مناسب برای رشدحاشیه باغچه ها،تپه ها،باندهای گلکاری،در کنار نهر ها،نقاط مردابی و سراشیبی برای کشت در گلدان و تزئین چمن
روش تکثیراز طریق کاشت بذر در اوایل تابستان در ۶ میلیمتری عمق خاک امکان‌پذیر است. نشاها را در آخر تابستان می‌توان به باغچه منتقل نموده و به فاصله ۱۵ سانتی‌متر از یکدیگر کاشت.
دمای حداقل15- درجه سانتیگراد
مراقبت و نکات باغبانیبرای تمدید گل‌دهی و جلوگیری از بذرپاشی دوباره، ساقه‌های پژمرده این گل ها را قطع کنید. پس از پایان گل‌دهی گیاهان را از خاک بیرون آورید و سال بعد گل‌های جدید بکارید. استفاده از محلی کاملا آفتابگیر تا نیمه‌سایه؛ خاک معمولی، با زهکشی خوب و مواد افزودنی آلی بهترین محل پرورش گیاه می باشد.
توضیحاتآنچه در گلكاريها كاشته ميشود گونه ها و جورهاي اصلاح شده اين گياهست كه نوع روستائي آن بحد وفور در چمنزارهاي صحرائي ديده ميشود . در شرایط گرم و خشک، گل سریع پژمرده می‌شود و با شروع فصل گرما، گلدهی متوقف (گلدهی بهاره) می‌شود . مینای چمنی در کرم‌های ضد آفتاب و ضد حساسیت کاربرد دارد. نظیر بنفشه به سرما مقاوم و زمستان را زیر برف باقی مانده، در اوایل فصل بهار رشد و نمو خود را آغاز می‌کند و کشت و کار آن نیز مشابه بنفشه است. برای داشتن رنگ‌های بهاری در بستر یا جعبه‌های گل جلوی پنجره‌ها، میناهای چمنی فوق‌العاده هستند.
 
پایین راست 1پایین راست 2
پایین چپ 3پایین چپ 2


© کپی رایت 1391 ، کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه VIP گل میباشد.
هرگونه استـفاده از مطالب و عکسها تنها با ذکر منبع مجاز میباشد.