EN
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 3بنر 4بنر بالا 5بنر بالا 6بنر بالا 7بنر بالا 8
پنل کاربری     |   ورود   |   ثبت نام

بانک اطاعات گل و گیاه گلهای فضای بازآهار
آهار
Zininas elegans
Composees
خاک مخلوط
آفتابی
16 – 21 درجه سانتیگراد
آبیاری کمی
آهار

گل آهار
بومی منطقهكشور مكزيك
مشخصات مورفولوژیيكساله ، گیاهی است یک ساله با برگ های به نسبت پهن، دراز و نوک تیز که تا حدودی خشن بوده و به صورت متقابل و بدون دمبرگ هستند. رنگ برگ های آن کمی به خاکستری می گراید. دارای انواع کم پر و پرپر است. رنگ گل ها متنوع بوده، به طوریکه مجموعه آن منظره بسیار جالبی ایجاد می کند. برخی رقم ها دارای گلبرگ های دو رنگ و در برخی گلبرگ ها کمی پیچیده هستند. دارای رقم های پاکوتاه با ارتفاع 30 سانتی متر و رقم های پابلند با ارتفاع 80 سانتی متر و نیز انواع گل درشت و گل ریز است و به طور کلی گیاهی با تنوع زیاد است.
محیط مناسب برای رشدبرای تزئين تپه گلها يا حاشيه هاي تابستاني آفتاب رو و درباغچه هاي بزرگ كه نيازبه گياهان مقاوم به كم آب دارند كشت میشود و همچنین به عنوان شاخه بریده استفاده میشود .
کوددهیافزودن کود دامی پوسیده به خاک به میزان 3 - 4 کیلوگرم در متر مربع برای بهبود ویژگی های فیزیکی و شیمیایی خاک رشد گیاه را بهبود می بخشد.
روش تکثیراين گياه بوسيله بذر تكثير ميشود ، از جهت كاشت دانه هاي آهار بايد در هواي نيمه گرم فروردين كاشته شود . نهالهاي جوان نبايد زياد در كنار هم باشند و اگر چنين بود ، تعدادي از آنها را تُنُك ميكنند تا رشد بقيه جوانه ها تسهيل شود . سپس بعد از كمي رشد كه بلندي نهالها به 6 سانتيمتر رسيد ، آنها را در اواسط خرداد كه هوا روبه گرمي ميرود در باغچه ميكارند .
آفاتسفیدک پودری ، پوسیدگی ریشه
مراقبت و نکات باغبانیگل آهارZininaمحل گرم و آفتابي را مي پسندد . همچنين يك دوره موقتي خشكي و بي آبي را تحمل مي كند . اما براي يك رشد طبيعي به خاكي با رطوبت كافي نياز دارد . با اين وجود بايد توجه داشت كه آب و هواي باراني و بسيار مرطوب برايش مضر است
توضیحاتبه علت رشد زیاد آهار، از زمان کاشت بذر تا گلدهی آن 1.5 تا 2 ماه طول می کشد. گرمای تابسان گلدهی آنرا متوقف نکرده و مرتب گل های جدید را روی آن می توان مشاهده کرد. بدین ترتیب در تمام مدت تابستان و نیمی از پائیز گلدهی دارد. Z. elegnasروز کوتاه اختیاری است و در روزهای کوتاه سریع تر به گل می رود. بهترین کیفیت گل آهار در روزهای کوتاه اواخر تابستان به دست می آید. نسبت به خشکی مقاوم است و آب نمی تواند یک عامل محدودکننده بویژه در روزهای گرم و آفتابی تابستان باشد. از آهار می توان برای تولید گل خشک استفاده کرد که به علت تنوع در رنگ و شکل و اندازه گل این گیاه زیاد مورد توجه قرار گرفته است. به جز رنگ قرمز و تیره و رنگ سرخابی که به حالت نامطلوبی تغییر رنگ می دهند دیگر رنگ های آهار را به خوبی می توان خشک نمود.
 
پایین راست 1پایین راست 2
پایین چپ 3پایین چپ 2


© کپی رایت 1391 ، کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه VIP گل میباشد.
هرگونه استـفاده از مطالب و عکسها تنها با ذکر منبع مجاز میباشد.