EN
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 3بنر 4بنر بالا 5بنر بالا 6بنر بالا 7بنر بالا 8
پنل کاربری     |   ورود   |   ثبت نام

بانک اطاعات گل و گیاه گلهای فضای بازانگشتانه
انگشتانه
Digitalis Purpurea
Schrophulariaceae
خاک معمولی با زهکشی خوب
آفتابگیر تا نیم‌سایه
10درجه سانتیگراد
خاک مرطوب
انگشتانه

گل انگشتانه (Purple Foxglove )
بومی منطقهبومی اروپا، جنوب آفریقا و غرب آسیا
مشخصات مورفولوژیگیاهانی دایمی هستند که به صورت دو ساله پرورش داده می شوند. این گیاه توده‌های انبوهی از برگ‌های مخملی به رنگ سبز خاکستری می‌دهد. در اوایل تا اواسط تابستان سال بعد این گل‌های زینتی خوشه‌های بلند و خوش فرمی می‌دهد که نوک آنها گل‌های انگشتانه‌ای شکل می‌شکفند. این شکوفه‌های 5 تا 5/7 سانتی‌متری ( خوشه های بلند گلهای لوله ای ) ممکن است به رنگ سفید، کرم، و مایل به ارغوانی باشند، اغلب درون آنها لکه‌هایی با رنگ‌های مخالف وجود دارد.
محیط مناسب برای رشداین گیاهان را در عقب مرزها، جایی که در اواسط تابستان گیاهان دیگر جای خالی آنها را پر خواهند کرد، پرورش دهید. در زمین ها و نواحی جنگلی، فرم توده ای آنها، عالی است.
دمای حداقل4درجه سانتیگراد
کود دهیمواد و عناصر غذایی مناسب نقش عمده ای در افزایش عملکرد برگ دارد. تحقیقات نشان می دهد کودهای حیوانی کاملا پوسیده سبب افزایش عملکرد برگ و ماده موثره ی آن می شود. محققان معتقدند افزودن 50 کیلوگرم در هکتار ازت در سال اول رویش (یک و نیم تا دوماه بعداز سبز شدن بذر) و 100 کیلوگرم در هکتار اکسید فسفر اوایل بهار سال دوم رویش نقش عمده ای در افزایش عملکرد دارد. آنها همچنین اظهار می دارند که کاربرد بیش از اندازه ی فسفر اگر چه ممکن است سبب افزایش سطح برگها شود ولی از میزان ماده موثره ی آن می کاهد.
روش تکثیرگل انگشتانه را بیشتر به صورت دوساله‌ بکارید، اواخر تابستان دانه را در گلدان‌ها یا بستر گلخانه‌ای در هوای آزاد بنشانید. دانه را روی سطح خاک بپاشید به نرمی در خاک فروکنید و تا زمان رویش جوانه‌ها خاک را مرطوب نگه دارید. در پاییز گیاهان را به محل خود در باغ منتقل کنید. آنها را با فاصله 30 سانتی‌متر از یکدیگر بکارید.
مراقبت و نکات باغبانیرقم های بلند احتمالا نیازمند قیم باشند. در مناطقی که تابستان داغ دارند نیازمند بعدازظهرهای سایه‌دار است . نسبت به سرما بسیار مقاوم است.
توضیحاتاین گیاه دوساله یا چندساله که عمر کوتاهی دارد به خاطر شکوفه‌های زیبایش پرورش می‌یابد. گل انگشتانه ها در فصل تابستان گل می دهند. تمامی قسمت‌های گیاه، خصوصاً برگ‌های آن سمی هستند. این گیاه خاصیت داروئی داشته و امروزه از مواد حاصل از آن برای كنترل یا تخفیف ناراحتی‌های قلبی استفاده می‌شود.
 
پایین راست 1پایین راست 2
پایین چپ 3پایین چپ 2


© کپی رایت 1391 ، کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه VIP گل میباشد.
هرگونه استـفاده از مطالب و عکسها تنها با ذکر منبع مجاز میباشد.