EN
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 3بنر 4بنر بالا 5بنر بالا 6بنر بالا 7بنر بالا 8
پنل کاربری     |   ورود   |   ثبت نام

بانک اطاعات گل و گیاه گلهای فضای بازابری
ابری
Ageratum houstonianum
Asteraceae
حاصلخیزبا زهکشی خوب
آفتاب
17 درجه سانتی گراد
کمی مرطوب
ابری

گل ابری ( Floos flower )
بومی منطقهپرو و مکزیک
مشخصات مورفولوژیگياهي است بوته اي شكل و دائمي ولي در عمل آن را همانند گياهان يكساله كشت مي كنند. گل آذين ديهيم ، بسيار متراكم غالبا به رنگهاي سفيد ، قرمز، آبي رنگ هستند . ارتفاعي حدود 60-50 سانتي متر را ايجاد مي كنند. برگها دندانه دار ،قلبی شکل یا بیضی با پرزهای کم و به رنگ سبز تیره تر می باشد. وقتی که گلها باز می شوند ، برگ ها را می پوشانند به طوری که برگها دیده نشده و بوته غرق گل می شود.
محیط مناسب برای رشدواريته هاي بلند قد در حاشيه ها و يا براي گل بريده و زينت تپه ها استفاده مي شود. ولی واریته های پاکوتاه برای تزئین حاشیه پارک ها و نقشه های موزائیکی استفاده می شوند. هم چنین می توان ابری را در گلدان ،سبد گل روی بالکن ها و در اطراف استخر ها و آب نماها و تزئین نمای ساختمان ها کاشت مخصوصاً به علت آفتاب پسندی گل ابری در تزئین نمای ساختمانها نیز در داخل جعبه های گل کاربرد زیادی دارد .
کود دهیبه کود نیازی ندارد.
روش تکثیرازدیاد آن از طریق کاشت بذر در اسفند یا فروردین ماه در خزانه و انتقال نشاء ها در اردیبهشت ماه به زمین اصلی صورت می گیرد . همچنین می توان بذرها را در اردیبهشت ماه در زمین اصلی کشت نمود و یا آن را از طریق قلمه تکثیر کرد.
مراقبت و نکات باغبانیگلهای پژمرده به منظور تحریک گلدهی دوباره حذف شوند. گل ابری در سایه آفتاب به خوبی رشد می نماید ولی هرچه آفتاب بیشتر ببیند پرگل تر و پا کوتاه تر می گردد.
توضیحاتبه سرما مقاوم نمیباشد . زمان گلدهی: از اوایل فصل تابستان تا اواخر آبان و حتی در آذر ماه
 
پایین راست 1پایین راست 2
پایین چپ 3پایین چپ 2


© کپی رایت 1391 ، کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه VIP گل میباشد.
هرگونه استـفاده از مطالب و عکسها تنها با ذکر منبع مجاز میباشد.