EN
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 3بنر 4بنر بالا 5بنر بالا 6بنر بالا 7بنر بالا 8
پنل کاربری     |   ورود   |   ثبت نام

بانک اطاعات گل و گیاه گلهای فضای بازشب بوی خیری
شب بوی خیری
Cheiranthus cheiri
Brassicaceae
شنی، قلیایی با زهکشی خوب
آفتاب کامل
15درجه سانتیگراد
آبیاری متوسط
شب بوی خیری

گل شب بوی خیری ( Wall flower )
بومی منطقهبومی اروپا (بیشتر جزایر بریتانیا)
مشخصات مورفولوژیگیاهی دو ساله یا چند ساله ساقه این گیاه میتواند به ارتفاع ۱۵ تا ۸۰ سانتی متر برسد. برگ ها به طور کلی باریک هستند و ممکن است تا ۲۰ سانتی متر طول داشته باشند. در بالای هر ساقه گل آذین این گیاه شکل میگیرد. هر گل دارای کاسبرگ سبز متمایل به رنگ ارغوانی و گلبرگ های گرد که دو تا سه سانتی متر طول و در فام های زرد روشن تا قرمز می باشند. گل های معطر این گیاه، زرد یا نارنجی هستند. گاهی سایه هایی از قرمز، صورتی و سفید هم در آنها دیده می شود . از اواسط بهار تا اوایل تابستان این بوته غرق گل های 4 گلبرگه است که در خوشه های 5-2 سانتی متری قرار گرفته اند.
محیط مناسب برای رشدبرای داشتن لکه های رنگی، در گل جای ها می توان کشت نمود.این گیاهان در ترکیب با لاله ها هم بسیار زیبا خواهند بود. جهت جلوی حاشیه ها، سواحل آفتابی، باغهای صخره ای
روش تکثیردر مرداد بذر آن در خزانه کشت می شود و در پاییز به محل اصلی منتقل می شود. گونه های چند ساله از طریق قلمه چوب نرم در بهار و تابستان نیز تکثیر می شوند.
مراقبت و نکات باغبانینیاز به خاک با زهکشی خوب دارند و رطوبت بیش از حد را دوست ندارند، اما تحمل خشکسالی را نیز ندارند و نیاز به آبیاری تناوبی به ویژه در تابستان دارند.
توضیحاتاین گیاه زینتی محبوب که با نام شب بوی زرد در بسیاری کشور ها شناخته می شود توسط کشیش هنری Harpur – Crewe کشف شده است (قبل از ۱۸۸۳) و در حال حاضر با عنوان “Harpur Crewe” نیز نامیده میشود. الینوس پزشک یونانی بر این باور بود که این شب بوی زرد برای تنظیم چرخه قاعدگی مفید است و برای تسکین درد زایمان و مشکلات کبدی و کلیوی و همچنین آب مروارید مفید میباشد. از نامهای دیگر این گیاه Erysimum cheiri است.
 
پایین راست 1پایین راست 2
پایین چپ 3پایین چپ 2


© کپی رایت 1391 ، کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه VIP گل میباشد.
هرگونه استـفاده از مطالب و عکسها تنها با ذکر منبع مجاز میباشد.