EN
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 3بنر 4بنر بالا 5بنر بالا 6بنر بالا 7بنر بالا 8
پنل کاربری     |   ورود   |   ثبت نام

بانک اطاعات گل و گیاه گلهای فضای بازهمیشه بهار
همیشه بهار
Calendala officinalis
Compositae
زهکشی شده و تهویه مناسب
نور زیاد
نا مشخص
متوسط
همیشه بهار

گل همیشه بهار ( آذرگون ،Marigold )
بومی منطقهجنوب اروپا و دریای مدیترانه
مشخصات مورفولوژیگیاهی علفی، یکساله دارای ساقه ای به طول ۲۰ تا ۵۰ سانتی متر است ، برگهایی ساده بیضوی ، دراز ،پوشیده از کرک ، با کناره های موجدار و به رنگ سبز، مایل به قهوه ای روشن دارد، روی ساقه منشعب آن کاپیتولهای درشت و زیبا ظاهر می گردد که به تناسب گرما و رطوبت محیط زندگی ، به طور منظم صبح ها در فاصله ساعت ۹ تا ۱۰ شکفته و سپس در بعد از ظهرها بین ساعات ۴ تا ۵ جمع می گردد. کاپیتولهای آن دارای دو نوع گل یکی لوله ای و دیگر زبانه ای به رنگ زرد مایل به نارنجی و واقع در حاشیه نهنج است.میوه فندقه و قهوه ای رنگ و سطح آن نا صاف می باشد.نوع گیاه علفی و پایا است.
محیط مناسب برای رشدفضای باز
دمای حداقل15-درجه سانتیگراد
روش تکثیراز طريق كاشت بذر در بهار و يا پاييز امكان پذير است.
مراقبت و نکات باغبانینور زیاد و هوای خنک برای رشد مطلوب آن موثر است. خاک هایی با زهکشی و تهویه مناسب را ترجیح داده و به آبیاری زیاد حساس است. جهت ازدیاد طول دوره گل‌دهی، گل‌های پژمرده مرتباً چیده شوند.
توضیحاتخواص دارویی: ضد نفخ معده و روده، تحریک کننده کار کلیه ها، افزایش دهنده جریان خون و فعالیتهای قلبی می‌باشد. همیشه‌بهار در ایران از جمله در بلندی‌های بالای ۲۵۰۰ متر در استان کهگیلویه و بویراحمد می‌روید. همیشه بهار از جمله گیاهان مقاوم به سرما میباشد .
 
پایین راست 1پایین راست 2
پایین چپ 3پایین چپ 2


© کپی رایت 1391 ، کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه VIP گل میباشد.
هرگونه استـفاده از مطالب و عکسها تنها با ذکر منبع مجاز میباشد.