EN
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 3بنر 4بنر بالا 5بنر بالا 6بنر بالا 7بنر بالا 8
پنل کاربری     |   ورود   |   ثبت نام

بانک اطاعات گل و گیاه گلهای فضای بازمرجان مینیاتوری
مرجان مینیاتوری
Euphorbia milii
Euphorbiaceae
مخلوط خاک
نور زیاد
۲۵ درجه سانتي گراد
آبیاری اندک تا معمولی
مرجان مینیاتوری

گل مرجان مینیاتوری ( (نوعی) فرفیون یا (نوعی) شیرسگ )
بومی منطقهماداگاسکار
مشخصات مورفولوژیارتفاع آن به ۳۰ سانتی متر وگسترش آن به ۶۰ سانتی متر می رسد. همچنین دارای خار بوده و نیمه گوشتی است که در قسمت تحتانی چوبی شده است. نوک شاخه ها تولید برگهای نیزه‌ای واژ تخم مرغی با رنگ سبز روشن می‌نماید. گل آذین ۵ تا ۸ سانتی متر آن به صورت گرزن منشعب است و از قسمت انتهایی ساقه خارج می یوشد. دو براکته قرمز قلوه ای شکل در زیر گلها ظاهر می شوند فرفیون در تمام طول سال ممکن است گل بدهد ولی معمولا در زمستان به گل می رود.
کود دهیکود مورد نیاز این گیاه را میتوان به میزان ۲ گرم در لیتر قلمه های انتهایی، از اواسط بهار تا اوایل تابستان تکثیر کنید.
روش تکثیراگر چه میزان موفقیت در تکثیر این گیاه بسیار کم است، ولی نا امید نشوید. با یک چاقوی تیز، قلمه های انتهایی ساقه را، به طول ۸ تا ۱۰ سانتی متر جدا کرده و به مدت یک روز یا بیشتر، در کناری قرار دهید تا در محل بریده و هر یک را در گلدانی با قطر دهانه ۶ سانتیمتر، حاوی کمپوست مخصوص گیاهان گوشتی و کاکتوس، بکارید و خاک را نسبتا مرطوب نگهدارید اگر شیره سفید این گیاه بیش از حد تراوش کرد، آنرا در پودر زغال چوب و یا آب فرو ببرید مراقب باشید خارهای تیره و شیره سمی فرفیون با دست شما تماس نباید . قلمه ها را در نور مناسب و دمای ۲۱ درجه سانتیگراد، به مدت دو ماه نگاه دارید و قلمه ای را که خشک نشده بود و رشد کافی داشت، در گلدانی با قطر دهانه ۹ سانتیمتر قرار بدهید.
مراقبت و نکات باغبانیمخلوطی از خاک باغچه، خاک برگ و ماسه شسته به نسبت مساوی برای فرفیون بسیار مناسب است. آب دادن به گياه مرجان روش خاصي دارد. براي آبياري اين گياه بايد از آب گرم استفاده کنيد (درجه حرارت آب در حدود ۲۰ درجه سانتي گراد باشد ) و آن قدر به آن آب بدهيد تا از سوراخ انتهاي گلدان خارج شود. براي آبياري مجدد بايد صبر کنيد تا سطح خاک گلدان کاملا خشک شود و سپس اقدام به آبياري کنيد. در ماه هاي سرد سال تقريبا به فاصله هر بيست روز يک بار به گلدان اين گياه آب بدهيد . مرجان از گياهان آفتاب دوست است و بايد گلدان آن را در پشت پنجره هاي آفتاب گير (ضلع جنوبي آپارتمان) قرار دهيد.
توضیحاتشیره سفید رنگ این گیاه سمی است.
 
پایین راست 1پایین راست 2
پایین چپ 3پایین چپ 2


© کپی رایت 1391 ، کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه VIP گل میباشد.
هرگونه استـفاده از مطالب و عکسها تنها با ذکر منبع مجاز میباشد.