EN
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 3بنر 4بنر بالا 5بنر بالا 6بنر بالا 7بنر بالا 8
پنل کاربری     |   ورود   |   ثبت نام

بانک اطاعات گل و گیاه گلهای فضای بازلاله
لاله
Tulip Pulchella
Liliaceae
خاکهای رُسی ، شنی
زیاد
17 درجه سانتیگراد
کمی مرطوب
لاله

گل لاله ( Tulip )
بومی منطقهآسیا ، اروپا و شمال آفریقا
مشخصات مورفولوژیچندساله پیاز دار ، گیاهی است پیازدار و با حداکثر بلندی 30 الی 45 سانتیمتر و گستردگی15 سانتیمتر ، گلها درشت و در انواع و رنگهای مختلف از اواخر زمستان تااواسط بهار ظاهر می شوند . واریته هایی نظیر : بلونا با گلهای زرد متمایل به طلایی ، دیانا با گلهای سفید ، برلیانت استار با گلهای قرمز روشن ، پیک بیوتی با گلهای صورتی روشن و نوارهای سفید و واریته الکترا با گلهای بنفش روشن با حاشیه های صورتی کم رنگ .
محیط مناسب برای رشدکاشت به عنوان گل فصلی – کاشت در حاشیه
دمای حداقل15- درجه سانتیگراد
روش تکثیرکاشت بذر – تقسیم پیاز در فصل پاییز و زمستان
مراقبت و نکات باغبانیخاک مناسب : خاک خشک تا مرطوب مخلوط با خاک باغچه ، ماسه بادی وتورب به همراه خاکبرگ . در زمان پژمردگی از آبیاری خودداری کنید . از یک پیازحداکثر می توان سه سال استفاده ی بهینه کرد . پیازها را پس از گلدهی از خاک در آورده و سال بعد مجددا بکارید .
توضیحاتگل لاله گیاهی متشکل از حدود ۱۵۰ گونه پیاز دار با گل های زرق و برق دار، متعلق به خانواده سوسنیان. انواع گونه‌های لاله در جنوب اروپا ، شمال آفریقا و غرب آسیا (آناتولی و ایران) و شرق آسیا در چین بومی هستند. مرکز و نژاد اصلی تنوع وراثتی امروزه گونه‌های مختلف لاله به آسیای مرکزی برمیگردد (کوهای هندوکش و استپ‌های قزاقستان). تعدادی از گونه ها و بسیاری از ارقام هیبرید جدید به طور مصنوعی و در در باغهای گیاهان رشد کرده‌اند، از لابه به عنوان گیاهان گلدانی و یا به عنوان گل بریده تازه استفاده میشود. بیشترین رقم گل لاله از رقم Tulipa gesneriana مشتق شده اند. نسبت به سرما مقاوم است .
 
پایین راست 1پایین راست 2
پایین چپ 3پایین چپ 2


© کپی رایت 1391 ، کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه VIP گل میباشد.
هرگونه استـفاده از مطالب و عکسها تنها با ذکر منبع مجاز میباشد.