EN
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 3بنر 4بنر بالا 5بنر بالا 6بنر بالا 7بنر بالا 8
پنل کاربری     |   ورود   |   ثبت نام

بانک اطاعات گل و گیاه گلهای فضای بازاسپیره
اسپیره
spiraea vanhouttei
Rosaceae
معمولی ، نسبتاً حاصلخیز
آفتابی تا نیمه سایه
15 درجه سانتیگراد
آبیاری منظم
اسپیره

اسپیره ( گل عروس )
مشخصات مورفولوژیچندساله درختچه ای خزان دار با شاخه های قوس دار که تا ارتفاع 3 متر هم رشد می کند مشخصات برگ : برگها جوان قرمز بوده و سپس سبز تیره می شود و برگها کوچک ساده که لبه آن مضرسی است مشخصات گل : گلها سفید و صورتی که در اواسط تابستان ظاهر می شود. گل هاي اين گياه معطر و شامل 5 گلبرگ سفيد و 5 كاسبرگ و 20 تا 30 پرچم درازتر از گلبرگ است.
محیط مناسب برای رشدبرای تزئینات به صورت چند بوته ای در فضای چمن کاری بزرگ یا تک بوته در فضای کوچک ، بعنوان حاشیه کاری ، پرچین و دیواره سبز کاربرد دارد .
دمای حداقل5 درجه سانتیگراد
روش تکثیرازدياد اين گياه توسط تقسيم بوته يا جدا كردن پا جوش‌ها است. دربرخی از گونه‌ها و واريته‌ها از قلمه خشبی يا نيمه خشبی و بذر استفاده می‌شود.
مراقبت و نکات باغبانیبیشتر اقلیم های خنک و مرطوب را ترجیح می دهد ولی در اقلیم های سرد و خشک نیز گل داده است . نیاز به هرس نوک شاخه بعد از گلدهی دارند و نیز برای رشد بهتر درسالهای اتی شاخه های مسن تر را می توان حذف نمود .
توضیحاتقسمت مورد استفاده اسپيره گل، سرشاخه گلدار و ريشه آن است ولي تمامي قسمت هاي گياه نيزارزش دارويي دارند. یک دانشمند در حدود سال 1889قرص آسپیرین را کشف می کند ! و اسم قرص را هم از همین گل گرفته است .
 
پایین راست 1پایین راست 2
پایین چپ 3پایین چپ 2


© کپی رایت 1391 ، کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه VIP گل میباشد.
هرگونه استـفاده از مطالب و عکسها تنها با ذکر منبع مجاز میباشد.