EN
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 3بنر 4بنر بالا 5بنر بالا 6بنر بالا 7بنر بالا 8
پنل کاربری     |   ورود   |   ثبت نام

بانک اطاعات گل و گیاه گلهای فضای بازبرگ بو
برگ بو
Laurus nobilis
Lauraceae
خاک لوم با زهکشی
آفتابی یا نیم سایه
20 درجه سانتیگراد
مرطوب
برگ بو

برگ بو (Sweet bay – Laurel tree – Bay tree )
بومی منطقهنواحی مدیترانه و اروپای جنوبی
مشخصات مورفولوژیچندساله ، برگ بو درختی دو پایه یا پلی گام می باشد این درخت برگهای معطر, منفرد, کامل ولی با کناره موجدار, دندانه دار, نوک تیز, به طول 8 تا 14 و به عرض 5/2 تا 5/4 سانتی متر به رنگ سبز تیره , شفاف در سطح فوقانی پهنک ولی کمرنگ تر در سطح تحتانی, بی کرک و چرمی دارد. بوی معطر برگهای آن نیز بر اثر مالش دادن قوی تر می شود. طعم آنها کمی تلخ ولی بسیار معطر است. برگ بو گلهایی به صورت دسته های چهارتایی محصور در یک انولوکر دارد. نوع نر گلهای آن دارای 8 تا 12 پرچم ولی ماده آنها دارای یک مادگی محصوردر 4 پرچم غیر زایا است میوه اش به صورت سته, مدور بیضوی به رنگ مایل به آبی و محتوی یک دانه با لپه های گوشتدار و روغنی است. سطح خارجی میوه آن پس از رسیدن به رنگ بنفش در می آید و پس از خشک شدن نیز ظاهر چین دار پیدا می کند. در این حالت میوه ها به سهولت به صورت گرد در می آید.
محیط مناسب برای رشدکاشت به منظور ایجاد دیواره ی سبز ، کاشت توده ای و یا کاشت به عنوان تک درخت زینتی
دمای حداقل5 درجه سانتیگراد
روش تکثیرتکثیر آن با قلمه و قلمه های ریشه دار یا با پا جوش صورت می گیردو پس از 8- 7 ماه ریشه های آن به قدر کافی توسعه یافته و مستقر می شود .
مراقبت و نکات باغبانیحساس به باد تند و سرد ، کاملا هرس پذیر
توضیحاتاین گیاه استفاده ی گیاهی و دارویی زیادی دارد. در اروپا و حوزه ی مدیترانه، آمریکای شمالی و بخشی از مکزیک برای آشپزی استفاده می شود. باید توجه داشت که برگ های خشکانده ی درخت درآشپزی استفاده می شود و نه برگ های سبز آن، زیرا برگ های سبز ممکن است خواص منفی داشته باشد. استفاده ی زیاد از این گیاه (بیش از چند برگ در غذا) ایجاد مسمومیت می کند. این درخت از مقاومت خوبی برخوردار است و در مزارع و زمین های زیادی با تنوع آب و هوایی مختلف رشد می کند، لیکن در مقابل سرمای زیاد حساس است.
 
پایین راست 1پایین راست 2
پایین چپ 3پایین چپ 2


© کپی رایت 1391 ، کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه VIP گل میباشد.
هرگونه استـفاده از مطالب و عکسها تنها با ذکر منبع مجاز میباشد.