EN
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 3بنر 4بنر بالا 5بنر بالا 6بنر بالا 7بنر بالا 8
پنل کاربری     |   ورود   |   ثبت نام

بانک اطاعات گل و گیاه گلهای فضای بازدرختچه توری
درختچه توری
Lagerstromia Indica
Lythraceae
انواع خاک
آفتابی
15درجه سانتیگراد
کمی مرطوب
درختچه توری

درختچه توری
بومی منطقهچین
مشخصات مورفولوژیارتفاع آن تا ۷ متر می رسد. گل های آن در سال اول به صورت خوشه ای به ارتفاع ده تا بیست سانتیمتر و مرکب از گل های با ۶ گلبرگ چین دار و ۷ پرچم که جام آن دارای ۶ کاسبرگ و به وسیله دمگل کوتاهی روی ساقه های خوشه قرار گرفته و به رنگ های سفید، قرمز، صورتی، ارغوانی و یا آبی ظاهر می شود. این گیاه برای اینکه بتواند به صورت درختچه باقی بماند، احتیاج به هرس سنگین هر دو تا سه سال یک بار دارد و بهتر است که این هرس در اوایل بهار انجام پذیرد. می توان آن را از سال اول به صورت تک پایه و یا چندپایه نگهداری کرد. برگ های این گیاه به شکل بیضی است که به وسیله دمبرگ کوتاهی روی شاخه قرار دارد. نوع گیاه چندساله است.
محیط مناسب برای رشدکاشت به عنوان تک درختچه ی زینتی ، کاشت توده ای و یا کاشت در حاشیه ها
دمای حداقل15- درجه سانتیگراد
روش تکثیربهترین نوع تکثیر آن به وسیله قلمه است به این طریق که در اواخر پاییز شاخه های آن را که نیمه چوبی و قوی و سالم باشد انتخاب و به اندازه ۱۰ تا ۱۵ سانتیمتر از آن را قطع و تا نصفه در ماسه شن نرم و شسته فرو می کنند و در اتاق یا گلخانه که دمای آن ۱۰ درجه سانتیگراد کمتر نباشد قرار می دهند و مطابق معمول آبیاری می کنند تا قلمه ها ریشه دار شوند. در اوایل بهار که قلمه ها دارای ریشه کامل شدند آن را به محل اصلی یا گلدان با خاکی قوی و زه کشی خوب منتقل می کنند، تکثیر به وسیله بذر هم امکان پذیر است.
مراقبت و نکات باغبانیاین درختچه نیازمند خاکی قوی با زه کشی کامل بخصوص خاک شنی و آفتاب مستقیم و آب فراوان است و در مناطق که نور آفتاب به اندازه کافی باشد به حیات خود ادامه می دهد.
توضیحاتدرختچه توری مختص نواحی گرمسیری و نیمه گرمسیری و چون به سرما حساسیت چندانی ندارد می توان از آن در بیشتر مناطق با آب و هوای متفاوت استفاده کرد. درختچه ای است با قابلیت تبدیل به درخت به دلیل داشتن تنه زیبا
 
پایین راست 1پایین راست 2
پایین چپ 3پایین چپ 2


© کپی رایت 1391 ، کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه VIP گل میباشد.
هرگونه استـفاده از مطالب و عکسها تنها با ذکر منبع مجاز میباشد.