EN
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 3بنر 4بنر بالا 5بنر بالا 6بنر بالا 7بنر بالا 8
پنل کاربری     |   ورود   |   ثبت نام

بانک اطاعات گل و گیاه گلهای فضای بازمحبوبه شب
محبوبه شب
Cestrum Parqui
SOLANACEES
سبک،خاک برگ،کود آلی
مکان نیم سایه
حداقل سه بار در هفته
محبوبه شب

محبوبه شب
بومی منطقهآمریكای جنوبی و مركزی و جزایر آنتیل
مشخصات مورفولوژیبرگهای این گیاهان عموما ساده وبیضی شكل واطراف برگها صاف و صیقلی میباشد. گیاه محبوبه شب یا (یاس شب) درختچه ای است كه ارتفاع آن تا ۳ متر می رسد . گلهای این گیاهان خیلی كوچك و لوله ای یا قیفی شكل میباشد و بصورت خوشه ای در سر شاخه ها قرار دارند .رنگ گلها در انواع گوناگون متفاوت است و به رنگهای سفیدسبززردقرمزبنفش تیره دیده میشوند . با شروع شب و تاریك شدن هوا بوی عطرمطبوعی از آنها به مشام میرسد . زمانیكه گلریزان خاتمه یافت ، بجای گلها دانه های گرد كوچكی كه میوه درختچه میباشد ظاهر می شود . نوع گیاه درختچه زینتی همیشه سبز است.
کود دهیاستفاده از کودهای محلول حاوی فسفات آمونیم هر سه هفته یک بار به منظور تقویت گیاه توصیه می شود.
روش تکثیرتکثیر این گیاه، از طریق قلمه و بذر امکان پذیر است.
مراقبت و نکات باغبانیاین گیاه به آبیاری منظم، حداقل سه بار در هفته نیازمند است. در فصل گرما تعداد دفعات آبیاری به یک بار در روز افزایش پیدا می کند. مناسب ترین PH خاک برای رشد گیاه هفت تا هفت و نیم است . رشد این گیاهان نامنظم و نامرتب است و شاخه ها بطور نامنظم به اطراف میرویند .بمنظورمنظم کردن و شکل دادن به گیاه ، هرسال پس از پایان گلریزان میتوان ساقه های قدیمی را هرس نمود . در نقاطی كه هوا زیاد سرد نمی شود می توان این گیاهان را در فضای آزاد ودر محل آفتابگیر كاشت .ولی در نقاطی كه هوا خیلی سرد میشود بهتر است آنهارا به داخل گلخانه منتقل سازند و یا در كنار دیوارآفتاب گیر بكارند .
توضیحاتگل محبوبه شب از انواع گیاهان همیشه سبز با قابلیت کاشت آسان در فضای آپارتمان است. در صورت کاشت این گیاه در فصل زمستان، دمای اتاق را گرم کنید تا گیاه از سرما محافظت شود. اگر برگ این گیاهان را در بین انگشتان بفشارند ( له كنند) بوی بسیار نامطبوعیبه مشام میرسد. این گیاه در نقاطی كه هوا ملایم است، در تمام مدت سال گل می دهد . میوه و برگ این گیاه دارای مواد سمی می باشد . در نقاطی كه هوا ملایم و مرطوب باشد بذر این گیاه در زمین ریخته وپراکنده میشود و تولید نهالهای جدید می کند همچنین از پاجوش ها نهالهای تازه ظاهر میشود . ریشه این گیاه خیلی قوی و استوار است .
 
پایین راست 1پایین راست 2
پایین چپ 3پایین چپ 2


© کپی رایت 1391 ، کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه VIP گل میباشد.
هرگونه استـفاده از مطالب و عکسها تنها با ذکر منبع مجاز میباشد.