EN
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 3بنر 4بنر بالا 5بنر بالا 6بنر بالا 7بنر بالا 8
پنل کاربری     |   ورود   |   ثبت نام

بانک اطاعات گل و گیاه گلهای فضای بازاقاقیا
اقاقیا
Robinia Pseudoacacia
Leguminosae
هرنوع خاک
مكان آفتابي
نا مشخص
متوسط
اقاقیا

گیاه اقاقیا (Fales Acacia )
بومی منطقهسرزمينهاي آمريكاي شمالي
مشخصات مورفولوژیارتفاع درخت اقاقياي معمولي گاهي به24 متر هم مي رسد. بيشتر نوع هاي آن ساقه هاي بدون خار دارند. برگ هاي اقاقياي معمولي مركب و به رنگ سبز نزديك به آبي است. هر برگِ مركب6 تا20 برگچه گرد و كوچك دارد. گلهاي سفيد و درشت و خوشبوي آن به شكل خوشه از ساقه ها آويزانند. ميوه اين گياه به شكل نيام لوبيا و داراي پوستي صاف و قهوه اي رنگ است كه چندين دانه در آن قرار دارد.نوع گیاه درخت یا درختچه زینتی است.
محیط مناسب برای رشدجهت كاشت در پاركهاي جنگلي و شهري، جنگل كاريها و باغچه‌هاي بزرگ مناسب است.
دمای حداقل15ـ درجه سانتيگراد
کود دهیگاهی اوقات باید به وسیله کود آهن تقویت گردد؛ بخصوص زمانی که در خاکهای شور کاشته شود.
روش تکثیراز طريق كاشت بذر و يا جدا كردن و كاشت ريشه جوشها در فصل پاييز و يا قلمه‌هاي ريشه در فصل زمستان امكان‌پذير است.
مراقبت و نکات باغبانیاين گياه در خاكهاي آهكي و شيرين و حاصلخيز، كه آب فراوان در خود نگاه نمي دارد، خوب رشد مي كند. جایی که اقاقیا غرس می شود باید به دور از بادهای تند باشد زیرا نسبت به بادهای تند حساس است. مكان آفتابي، در هر نوع خاك حتي خشك و فقير به شرط آنكه غرقاب نباشد رشد مي‌كند.
توضیحاتاقاقيا در هواي خشك و آفتابي به خوبي رشد مي كند و در اوايل خرداد ماه گل مي دهد. چوب اقاقيا سخت و با دوام است و اهميت صنعتي و بازرگاني دارد. از آن براي ساختن ستونها و داربستهاي معدنها و مبل و صندلي استفاده مي كنند. با الیاف درخت اقاقیا طناب درست می کنند و از پوست آن هم استفاده می کنند . پوست درخت اقاقیا ، به ویژه پوست ریشه ی آن به مقدار کم مخلوط باقند ،کمی ملین است ولی اگر به اندازه ی زیاد خورده شود ، قی آور و مسهل قوی است و مقدار زیادی آن سمی می باشد . برگ اقاقیا نیز صفرا بر و ملین است . دم کرده ی برگ و گل اقاقیا سردرد های مزمن را بهبود می بخشد به ویژه اگر سردرد ناشی از بد هضمی غذا باشد . دم کرده ی 12 گرم برگ آن در یک فنجان آب جوش را به عنوان صفرا بر ، ناشتا می خورند و دم کرده ی 12 گرم گل آن به عنوان « آرام بخش » ، پیش از ناهار و شام مناسب است .
 
پایین راست 1پایین راست 2
پایین چپ 3پایین چپ 2


© کپی رایت 1391 ، کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه VIP گل میباشد.
هرگونه استـفاده از مطالب و عکسها تنها با ذکر منبع مجاز میباشد.