EN
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 3بنر 4بنر بالا 5بنر بالا 6بنر بالا 7بنر بالا 8
پنل کاربری     |   ورود   |   ثبت نام

بانک اطاعات گل و گیاه بن سایافرا ژاپنی
افرا ژاپنی
Acer palmatum
Aceraceae
هوموسی با زهكش خوب
سایه دوست
30 -90 درجه فارنهایت
مرطوب
افرا ژاپنی

بن سای افرا ژاپنی (Japanese Maple bonsai
بومی منطقهژاپن وکره
مشخصات مورفولوژیابن گیاه از نوع بن سای های خزان دار است و برگهای این گیاه طیف وسیعی از رنگها را از سبز تا نارنجی و وقتی بالغ شد قرمز را دارد. تنه این گیاه قهوه اي مايل به خاكستري است با راه هایی روشن با بالا رفتن سن خاکستری می شود
کوددهیهر هفته از بهار تا پایان تابستان نیاز به تغذیه دارد و در پاییز از کودهای بدون نیتروژن استفاده کنید و در زمستان نیازی به کود ندارد .
روش تکثیربذر، پيوند، قلمه، افكندن و ريز افزايي
آفات و بیماریهااز آفات این گیاه شته است و از بیماریهای این گیاه سفیدک پودری است.
مراقبت و نکات باغبانیاین گیاه دارای شاخه های انعطاف پذیری می باشد که برای تربیت و سیم کشی بسیار مناسب می باشد . در طول فصل رشد نیاز به آبیاری بیشتر دارد . از اواسط بهار تا پایان تابستان روزی یکبار در عصرها که هوا خنک میشود و در زمستان زمانیکه خاک گلدان خشک شود نیاز به آبیاری دارد . این گیاه وقتی بالغ باشد دمای یخ زدگی را برای مدت کوتاهی تحمل می کند ولی برای جلوگیری از آسیب یخ زدگی بهتر است از سرمای شدید حمایت شود . در طول فصل رشد برای کاهش اندازه برگها و تشدید رنگ برگها در پاییز می توان برگها را در درختان سالم قطع کرد . برای حفظ شکل گیاه می توانید به طور منظم عمل هرس را انجام دهید این باعث می شود شبکه ی زیبایی از شاخه ها ایجاد شود .زمستان زمان مناسبی برای هرس شاخه های اصلی می باشد . گیاهان جوان سالانه و گیاهان بالاتر از 10 سال هر 3 سال در بهار قبل از باز شدن جوانه ها نیاز به تعویض گلدان دارند .
توضیحاتwww.bonsai.ir
 
پایین راست 1پایین راست 2
پایین چپ 3پایین چپ 2


© کپی رایت 1391 ، کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه VIP گل میباشد.
هرگونه استـفاده از مطالب و عکسها تنها با ذکر منبع مجاز میباشد.