EN
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 3بنر 4بنر بالا 5بنر بالا 6بنر بالا 7بنر بالا 8
پنل کاربری     |   ورود   |   ثبت نام

بانک اطاعات گل و گیاه کاکتوسربوتیا
ربوتیا
Rebutia
cactaceae
ماسه خالص یا پیت
آفتابی
25درجه سانتی گراد
یکبار در ماه
ربوتیا

کاکتوس ربوتیا
بومی منطقهآمریکای جنوبی،بولیوی،آرژانتین
مشخصات مورفولوژیربوتیا از کاکتوس های کروی شکل است. روی بدنه این کاکتوس برجستگی هایی نیز یافت می شود. بیشینه بلندی آن به ۱۵ سانتیمتر می رسد و علی رقم پا کوتاهی اش به نسبت خود گیاه ، گل هایی بزرگ در رنگ های گوناگون : زرد، سرخ، نارنجی، ارغوانی و سفید آشکار می سازد. فصل گلدهی آن بهار و تابستان بوده .
محیط مناسب برای رشدداخل ساختمان
دمای حداقل1 – درجه سانتیگراد
کوددهیدادن كود بصورت گهگاه نیز ضرورت دارد .
روش تکثیرزیاد كردن این گیاه به دو روش كاشتن بذر و كاشتن پاجوش های كوچك كه در كنار گیاه مادر بوجود میآیند ، به راحتی امكان پذیر است .
آفات و بیماریهااز آفات این گیاه کنه های گیاهی می باشند.
مراقبت و نکات باغبانیتابستانها باید گلدان را برابر آفتاب و هوای تازه قرار داده مانند سایر گیاهان مرتبأ به آن آب بدهند . اندکی سایه را نیز می پسندند. در زمستان نظیر سایر كاكتوسها باید در مكانی سرد ( بدور از خطر یخ زدگی ) قرار گرفته ابتداء به میزان ناچیزی به آن آب داده رفته رفته با سرد شدن هوا دادن آب را كاملا متوقف نمایند و با شروع بهار مجددأ بر میزان آب بیافزایند . ربوتیا نسبت به گرما حساسیت فراوانی داشته و در دمای زیاد خود را جمع کرده و کرک های آن رنگ کدری به خود می گیرند. هرگاه رطوبت محیط بالا باشد برای رشد و تولید ربوتیا بهتر می باشد و از همین رو پهنه های شمالی ایران برای تولید و پرورش ربوتیا بسیار مناسبند. درباره آبدهی ربوتیا در فصل گرم باید دقت کامل داشت، زیرا زیاد شدن آب سبب پوسیدگی سریع گیاه می گردد.
توضیحاتباید به یاد داشت که ربوتیاهای پرورش یافته در پهنه های مرطوب پس از آورده شدن به نقاط خشکی مانند تهران، سرزندگی و شادابی خود را از دست می دهند.
 
پایین راست 1پایین راست 2
پایین چپ 3پایین چپ 2


© کپی رایت 1391 ، کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه VIP گل میباشد.
هرگونه استـفاده از مطالب و عکسها تنها با ذکر منبع مجاز میباشد.