EN
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 3بنر 4بنر بالا 5بنر بالا 6بنر بالا 7بنر بالا 8
پنل کاربری     |   ورود   |   ثبت نام

بانک اطاعات گل و گیاه کاکتوسانجیرتیغی
انجیرتیغی
OPUNTIA ORICOLA
CACTACEAE
باغچه+ماسه+خاکبرگ
زیاد
30درجه سانتیگراد
کم
انجیرتیغی

کاکتوس انجیرتیغی ( BUNNY EARS CACTUS )
بومی منطقهجنوب کالیفرنیا
مشخصات مورفولوژیانجیر تیغی کاکتوس بزرگ درخت مانند است و اغلب بیش از 2 متر ارتفاع دارد. شاخه ها از قسمت گرد و صاف تا 25 سانتی متر طول دارند.آنها دارای خوشه های منحنی، که معمولا حدود 2 سانتی متر بلندی و از برآمدگی های زرد رنگ پوشیده شده است.گل های آن به رنگ زرد و گاهی نارنجی میباشد. میوه آن کروی و متمایل به رنگ ارغوانی قرمز (در درون) و در خارج، نزدیک به سفیداست و تا 6 سانتی متر طول دارد.
محیط مناسب برای رشدداخل ساختمان
روش تکثیرآنها را از راه قلمه زدن به آسانی می توان تکثیر نمود. برای این کار دست را بوسیله پارچه ضخیمی از گزند خارها محفوظ می دارد بپوشانید وسپس اقدام به قطع قلمه ها می کنند. بهتر است بگذارید زخم قلمه ها بمدت 48 ساعت خشک شده و آنگاه در گلدانی حاوی شن بکارید.
مراقبت و نکات باغبانیاپونتیا ها توقع چندانی ندارند. آنها در خاکی پر از ریگ و سنگ می کارند جای آنها باید کاملاً روشن و در تابستان در هوای آزاد باشد .
توضیحاتاپونتیا ها مشخص ترین و معروفترین گیاهان خانواده Cactaseae است . کلمه اپونتیا نام یکی از شهرهای یونان و جائیست که از قدیم ایام وپس از آوردن از سرزمین اصلی خود در آنجا پرورش یافته است . کاکتوسهای اوپنسیه به فارسی کاکتوسهای راکتی نامیده میشوند. که در برگیرنده انواع کاکتوسهای برگ پهن،راکتی، زرد، راکت درشت و کوچک هستند. این دسته از کاکتوسها گاهی در مناطق گرمسیری میوههای خوراکی تولید میکنند که مصارف دارویی دارد . راکتهای گرد و پخش آن دارای هاله هائی آراسته به دسته ای از رشته های ابریشم مانند طلائی است. نوک رشته های یادشده به شکل قلاب ماهیگیری است و چنانچه به انگشتان دست فرو رود بیرون آوردن آن بسیار مشکل خواهد بود.
 
پایین راست 1پایین راست 2
پایین چپ 3پایین چپ 2


© کپی رایت 1391 ، کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه VIP گل میباشد.
هرگونه استـفاده از مطالب و عکسها تنها با ذکر منبع مجاز میباشد.