EN
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 3بنر 4بنر بالا 5بنر بالا 6بنر بالا 7بنر بالا 8
پنل کاربری     |   ورود   |   ثبت نام

بانک اطاعات گل و گیاه کاکتوسهاورتیا گورخری
هاورتیا گورخری
HAWORTHIA ATTENUATA
ASPHODELACEAE
شن،ماسه،رس،خاک برگ
زیاد
15 درجه سانتیگراد
کمی خشک
هاورتیا گورخری

کاکتوس هاورتیا گورخری (WIDE ZEBRA )
بومی منطقهآفریقای جنوبی (کیپ شرقی)
مشخصات مورفولوژی آلوئه گورخری گیاهان کوچکی هستند و به طور معمول حدود 20 سانتی متر ارتفاع دارند و به صورت انفرادی و یا انبوه در آفریقای جنوبی دیده میشوند. بعضی از گونه های این جنس دارای برگ های سفت و محکم به رنگ سبز تیره هستند ولی سایر گونه ها نرم و نیمه شفاف هستند. برگ این گونه سبز تیره با خال خال سفید با مقادیر مختلفی از چند رنگ است. برگهای گوشتی و آبدار آلوئه گورخری، در کنار یکدیگر به صورت به هم چسبیده قرار میگیرند . ساقه ندارد و برگهای آن ضخیم و نوک‏ تیز و گلهای آن زنگوله‏ ای ‏شکل به رنگ سفید مایل به سبز و به صورت خوشه ‏ای هستند و عموماً به خاطر شرایط آب و هوایی کشور ما در تابستان ظاهر می‏گردند هرچند ممکن است در هر زمانی به شکوفه بنشینند.
محیط مناسب برای رشدداخل ساختمان
کوددهیگیاه هاورتیا را با کود مایع به میزان دو گرم در لیتر هر چهار هفته یکبار از اردیبهشت تا شهریور ماه تغذیه نمایید .
روش تکثیربهترین روش برای ازدیاد هاورتیا استفاده از پاجوشهای آن است. در بهار با کاشت مجدد پاجوش در مخلوطی از ماسه و خاک آن را تکثیر کنید. همچنین با کاشت بذر در بهار در دمای 21 درجه سانتیگراد میتوانید این گیاه را تکثیر نمایید.
مراقبت و نکات باغبانیخاک سبک که شامل دو قسمت ماسه و یک قسمت خاک تمیز و ضد عفونی شده (خاکبرگ و خاک رس) باشد برای هاورتیا گورخری مناسب است . به آب زیاد احتیاج ندارد، اجازه بدهید خاک خشک شود بعد از خشک شدن کامل خاک به آن آب بدهید. روشنایی را بسیار دوست دارد. اگر خانهی شما کم نور است در فصول گرم حداقل برای مدت دو هفته گیاه را به خارج از ساختمان ببرید تا از نور کافی بهرهمند شود سپس آن را به جای خود بازگردانید. اگر نور کافی ندارید با استفاده از چراغهایی که به رنگ مهتابی هستند روشنایی لازم را فراهم سازید.
 
پایین راست 1پایین راست 2
پایین چپ 3پایین چپ 2


© کپی رایت 1391 ، کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه VIP گل میباشد.
هرگونه استـفاده از مطالب و عکسها تنها با ذکر منبع مجاز میباشد.