EN
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 3بنر 4بنر بالا 5بنر بالا 6بنر بالا 7بنر بالا 8
پنل کاربری     |   ورود   |   ثبت نام

بانک اطاعات گل و گیاه کاکتوساچینوپسیس
اچینوپسیس
Echinopsis Spachiana Cactus
Cactaceae
آهکی زهکشی شده
زیاد
23درجه سانتی گراد
کم
اچینوپسیس

کاکتوس اچینوپسیس
بومی منطقهشمال آرژانتین ، جنوب برزیل ، بولیوی ، پاراگوئه ، و اوروگوئه
مشخصات مورفولوژیاین کاکتوسها با ساختاری کروی شکل که با گذشت زمان استوانه ای میگردند و در رنگهای سبز و خاکستری مایل به سبز دیده میشوند . ارتفاع آنها از ٢ سانتیمتر (E.torrechilasensis) تا یک متر دیده شده است . قطر بدنه به ٣٥ سانتیمتر نیز میرسد و دارای ٨ تا ٣٠ شکاف مستقیم بوده که آرئولهایی پیرامون آن به فاصله ٢.٥ سانتیمتر در رنگهای سفید ، خاکستری و قهوه ای قرار دارند . هر آرئول شامل ٥ تا ٣٠ خار شعاعی و ٤ خار مرکزی است . خارهای شعاعی مستقیم یا منحنی شکل به طول ١.٢٥ تا ٥ سانتیمتر و خارهای مرکزی معمولاً بلندتر (به طول ٧.٥ سانتیمتر) و در بخش بالایی تیره تر هستند . خارها در طیف رنگی سفید یا خاکستری تا قهوه ای و سیاه دیده میشوند . در بیشتر گونه های اچینوپسیس گلها شیپوری شکل و در طی روز باز میشوند . در برخی گونه ها فقط شب گل میدهند . گلها به درازای ٢٠ سانتیمتر در رنگهای سفید و صورتی کم رنگ (در گونه های شب گلده) و زرد ، سرخ (در گونه های روز گلده) از پایان بهار تا میانه و پایان تابستان شکوفا میشوند . ماندگاری گلها نیز در گونه های مختلف از ٢٤ تا ٣٦ ساعت در نوسان است (بیشتر،گلهایشان پس از نیمروز باز شده و بامداد روز دیگر پژمرده میگردند) . میوه ها ، کروی و پرزدار و گاهی دارای خارهای کوتاه و به قطر ١.٢٥ تا ٥ سانتیمتر هستند . هنگام رسیدن به رنگ سبز مایل به قهوه ای و یا سرخ مایل به قهوه ای درمی آیند و با ایجاد شکاف بذرها رها میشوند .
محیط مناسب برای رشدداخل ساختمان
دمای حداقل2- درجه سانتیگراد
روش تکثیرساده ترین روش زیاد کردن این گیاه کاشتن گیاهچه های کوچکی است که در کنار گیاه مادر بوجود میآیند . همچنین میتوان با کاشتن بذر آنرا زیاد کرد .
مراقبت و نکات باغبانیدر بیشتر گونه ها آبیاری کافی از آغاز بهار تا آغاز پاییز ضروری است و رشد خوبی را در طی این مدت دارند . نگهداری اچینوپسیس ها در آفتابی ترین نقطه نتیجه خشنود کننده ای را در رشد و گلدهی آنها به همراه دارد .
 
پایین راست 1پایین راست 2
پایین چپ 3پایین چپ 2


© کپی رایت 1391 ، کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه VIP گل میباشد.
هرگونه استـفاده از مطالب و عکسها تنها با ذکر منبع مجاز میباشد.