EN
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 3بنر 4بنر بالا 5بنر بالا 6بنر بالا 7بنر بالا 8
پنل کاربری     |   ورود   |   ثبت نام

بانک اطاعات گل و گیاه کاکتوسانگشتی
انگشتی
CHAMAECEREUS SILVESTRIS
CACTACEAE
مخلوط خاک
زیاد
15درجه سانتیگراد
کم
انگشتی

کاکتوس انگشتی ( کاکتوس بادام زمینی )
بومی منطقهبومی آرژانتین
مشخصات مورفولوژیساقه های آن به اندازه انگشت و به رنگ سبز روشن ، در ابتدا حالت سیخ و راست و سپس افتاده میشوند. این ساقه ها 10 تا 15 سانتی متر قد و1.2 سانتیمتر قطر دارند. البته این ساقه ها بعضاً تا 30 سانتی متر نیز بلند میشوند. کاکتوس های مسن در نهایت چوبی و بدون ستون فقرات میشوند تعداد دنده ها 8 تا 10 و تعداد تیغ ها 10 تا 15 تا نرم و سفید با 2 میلی متر طول هستند. گل آن به رنگ نارنجی و قرمز با حدود 5 سانتی متر قطر که اغلب در مقادیر زیاد از سنین پایین تولید می شوند.زمان شکوفه دهی در اواخر بهار و اوایل تابستان است. ساقه ها دارای شیارهایی به شمار 6 تا 9 عدد میباشد که در روی آنها تعداد زیادی آرئول دیده میشوند . آرئولها دارای خارهای شعاعی و خارهای مرکزی سفید نقره ای و کم رنگ هستند .تخمدانها ناهموار و پوشیده از کرک هستند ، گلبرگ های بیرونی نوک تیز ولی گلبرگ های درونی کوتاهتر و دارای نوک گرد هستند .
محیط مناسب برای رشدداخل ساختمان
دمای حداقل4- درجه سانتیگراد
روش تکثیرروش تکثیر این کاکتوس با کشت قلمه و بذر است ولی از راه قلمه انشعابات ،سریعتر تکثیر میگردد. شکل آویزی آن را ، روی سایر cereus ها پیوند میزنند.
مراقبت و نکات باغبانیاين گياه نسبت به كاكتوس هاي ديگر به آب بيشتري نياز دارد البته دوره آبياري آن از بهار تا پاييز است و در طول زمستان تقريباً به آب چنداني نياز ندارد. چنانچه اندازه نور کم و زمان زیادی در سایه قرار گیرند ، قطر ساقه ها کم شده و طول ساقه ها بلندتر میگردد . کاکتوس انگشتی آفتاب دوست بوده وجایگاه آفتابی و اندکی سایه را میپسندند و به سرمای تا 4 درجه سانتیگراد زیر صفر پایداری نشان میدهند .
 
پایین راست 1پایین راست 2
پایین چپ 3پایین چپ 2


© کپی رایت 1391 ، کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه VIP گل میباشد.
هرگونه استـفاده از مطالب و عکسها تنها با ذکر منبع مجاز میباشد.