EN
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 3بنر 4بنر بالا 5بنر بالا 6بنر بالا 7بنر بالا 8
پنل کاربری     |   ورود   |   ثبت نام

بانک اطاعات گل و گیاه کاکتوسدم موشی
دم موشی
Aprocactus flagelliformis
Cactaceae
شن،ماسه و رس لوم
زیاد
٢٦ - ٢٢ درجه سانتیگراد
متوسط
دم موشی

کاکتوس آپروکاکتوس ( دم موشی ، ماری ، Rats Tail Cactus )
بومی منطقهمکزیک
مشخصات مورفولوژیاین نوع کاکتوس ها معمولا دارای ساقه های بلند و باریک با گلهایی به رنگ قرمز هستند. ساقه ها دارای ١٢ - ٨ یا ١٠ - ٢٤ شیار هستند ، که با خارهای ریزی که به رنگ قهوه ای مایل به قرمز احاطه شده اند . طول ساقه ها گاهاً به بیش از ١٢٠ سانت نیز می رسد . معمولا بعد از ٣ سالگی گلدهی میکنند .
محیط مناسب برای رشدبه عنوان گياه آويزي داخل ساختمان
دمای حداقل٥ درجه سانتیگراد
کوددهی2 گرم در ليتر هر دو هفته يكبار از ارديبهشت تا شهريورماه
روش تکثیرقلمه ساقه در اواخر بهار – پيوند بر روي پايه هاي جنس Opuntia در بهار و اوائل تابستان
آفات وبیماریهااز مهمترین بیماری این نوع کاکتوس ، سیاه شدن ریشه آن میباشد .
مراقبت ونکات باغبانیبهتر است آپر کاکتوس را در گلدان های آویخته بکارید و در زمستان در جای روشن و خنک و خشکی نگهدارید تا ساقه هایش که نسبت به رطوبت حساس است پلاسیده نشود. اگر قسمتی از ساقه ها پلاسیده شد باید آن را چیده و در محل زخم ها مقداری داروی ضد قارچ های انگلی بمالید. اگر در زمستان روی ساقه های آن مختصری آب پاشیده شود هم موجب برطرف شدن خشکی آنها و هم از بین رفتن کار تنک های قرمزی که گیاه بدان حساسیت دارد خواهد شد. دما : گرم – در زمستان در حرارت حدود ۴ تا ۷درجه سانتي گراد در شب و در روز کمتر از ۱۸ درجه سانتی گراد می باشد.اما در فصل بهار تا پاییز درجه ی حرارت مناسب شب بین ۱۸ تا ۲۱ درجه و در روز بین ۲۱ تا ۲۴ درجه ی سانتی گراد برای آنان مناسب می باشد. آبياري : در بهار و تابستان به مقدار زياد - در زمستان به مقدار كم.از بهار تا پاییز کاکتوس دم موشی به آبیاری بیشتری نیاز مند بوده به طریقی که خاک آن در فواصل آبیاری ها نسبتا خشک باشد ولی در زمستان تنها آن اندازه که گیاه چروکیده نشود باید به آن آب بدهیم. خاک مناسب : 2قسمت خاکبرگ + ١ قسمت خاک لوم + ١ قسمت شن وماسه ریز اين گياه در زمستان به حالت نيمه خواب يا نيمه استراحت مي رود كه بايستي در اين زمان آنرا در حرارت 5 درجه سانتي گراد قرار داده و آب كمي به آن داد . اما در موقع فعاليت به آب زياد احتياج دارد و بايد در محل پر نوري قرار گيرد . چنانچه نور کافی به گیاه نرسد ساقه ها باریک شده و زرد رنگ میشوند که در این صورت موجب از بین رفتن گیاه می شود.
توضیحاتآپوروکاکتوس نوعی از کاکتوسها هستند که در طبیعت بصورت آویزان از درختان و صخره ها قابل مشاهده اند. یکی از گیاهان بسیار زیبا و خوشرنگی که جنبه تزئینی در آپارتمان شما دارد آپر کاکتوس است. منظره این گیاه موجب شده است که نام آن را کاکتوس دم موشی بگذارند. این گیاه به نسبت شایستگی و ارزش آن معرفی نشده است زیرا هم به سادگی می روید و هم از سال چهارم زندگی شروع به گل دادن می کند.
 
پایین راست 1پایین راست 2
پایین چپ 3پایین چپ 2


© کپی رایت 1391 ، کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه VIP گل میباشد.
هرگونه استـفاده از مطالب و عکسها تنها با ذکر منبع مجاز میباشد.