EN
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 3بنر 4بنر بالا 5بنر بالا 6بنر بالا 7بنر بالا 8
پنل کاربری     |   ورود   |   ثبت نام

بانک اطاعات گل و گیاه کاکتوسپرسکیا
پرسکیا
Pereskia grandiflora
Cactaceae
غنی،آلی،زهکشی شده
آفتاب کامل
5درجه سانتی گراد
کم و منظم
پرسکیا

کاکتوس پرسکیا
بومی منطقهپهنه های گرم آمریکای مرکزی ، شمال آرژانتین ، برزیل ، پاراگوئه ، فلوریدا ، پرو و غرب هندوستان
مشخصات مورفولوژیاین دسته از کاکتوسها از دیدگاه پیکر ظاهری با دیگر کاکتوسها ، شکل متفاوت داشته و رویهمرفته بدنه آنها گوشتی نیست . در این جنس ، کاکتوسها به شکل درخت و درختچه های انبوه با شاخه های بالارونده دیده میشوند و بیشتر برگهایی عادی و همانند گل کاغذی دارند . گلها فنجانی شکل منفرد یا مجتمع میباشند و در گروههای 3 یا 4 تایی از یک آرئول در میانه تابستان آشکار میشوند و باید گفت شبیه بوته های بالارونده میباشند ولی قطر گلها بین 1 تا 5 سانتیمتر و رنگ آنها از سفید ، لیمویی ، ارغوانی و سرخ در گونه های مختلف ، دگرگونی دارند . میوه پرسکیاها کروی به قطر 2 تا 5 سانتیمتر به رنگ زرد که هنگام رسیدن سرخ رنگ میشوند . گلهای این گیاه بیشتر ، کم پر و درشت است و بذرهای پرسکا کم و بیش بسیار ریز دارای پوششی نازک ، لطیف و رنگ تیره میباشند . ساقه ها بسیار پرشاخه و منشعب و دارای آرئول ریز و با دسته ای از خار همراه است . برخی خارها کوتاه و برخی بلندند و بلندی آنها از 2 تا 9 سانتیمتر متغیر بوده و همچنین در اشکال منحنی و مستقیم و در رنگهای کرم تا قهوه ای تیره دیده میشوند .
محیط مناسب برای رشدداخل ساختمان
دمای حداقل4-درجه سانتی گراد
روش تکثیرازدیاد آن از طریق کشت بذر انجام میشود . ولی در ایران بیشتر از راه قلمه تکثیر شده
مراقبت و نکات باغبانیپرسکیا برای زیست ، از دیگر کاکتوسها به رطوبت بیشتری نیاز داشته همچنین اندازه هوموس خاک آن نیز باید نسبت به دیگر کاکتوسها بیشتر باشد . در زمستان نگهداری آن تا اندازه ای به جای گرمتر نیاز دارد تا از خزان شدن برگها جلوگیری شود .
توضیحاتدر هنگام پیوند زدن پایه بسیار مناسبی برای زیگوکاکتوسها (Zygocactus) میباشند . پرسکیاها در کشورهای مکزیک و آرژانتین شمالی به جای پرچین در کشتزارها کاربرد خوبی دارند . در سالهای اخیر کارشناسان پس از بررسیها و مطالعه بیشتر ، ترکیب تخمدان این جنس را به دو بخش تقسیم نمودند و گونه های تازه تری را در کاکتوس پرسکیاها شناسایی و در جنس ردوکاکتوس Rhodocactus جای داده اند .
 
پایین راست 1پایین راست 2
پایین چپ 3پایین چپ 2


© کپی رایت 1391 ، کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه VIP گل میباشد.
هرگونه استـفاده از مطالب و عکسها تنها با ذکر منبع مجاز میباشد.