EN
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 3بنر 4بنر بالا 5بنر بالا 6بنر بالا 7بنر بالا 8
پنل کاربری     |   ورود   |   ثبت نام

بانک اطاعات گل و گیاه کاکتوسدیسکوکاکتوس
دیسکوکاکتوس
Discocactus horstii
Cactaceae
شن و ماسه
آفتاب کامل
نامشخص
منظم و کم
دیسکوکاکتوس

دیسکوکاکتوس
بومی منطقهکشور های برزیل ، بولیوی و پاراگوئه
مشخصات مورفولوژیتعداد بیشماری از این کاکتوسها دارای پیکری کوچک ، بدنه ای کروی با رشدی بسیار اندک بوده و دارای تعداد ٢ تا ١٠ شیار و شماری خارهای کلفت می باشند . رنگ بدنه آنها سبز تا قهوه ای نزدیک به سبز و گاهی مایل به رنگ سیاه است . آرئولها گاهی پرزدار بوده و ٥ تا ٢٠ عدد خار شعاعی و گاهی یک خار کانونی نیز دارند .خارهای شعاعی کم و بیش فشرده هستند و اغلب درازای آنها به ٣ سانتیمتر میرسد ولی خارهای کانونی (مرکزی) بلندتر و طولشان به ٨ سانتیمتر هم میرسد . در رنگ خارها دگرگونیهایی از سفید ، زرد ، قهوه ای تا سیاه رنگ نیز دیده شده است (در پاره ای از گونه ها خارهای شعاعی و کانونی به روشنی دیده نمیشوند ) . گلها قیفی شکل در رنگهای کرم سفید تا صورتی به درازای ٥ تا ١٠ سانتیمتر در آغاز تا پایان فصل تابستان در هر شامگاه نمایان میشوند . میوه هایی توتی شکل و کوچک با رنگ سفید دارند که اغلب هنگام رسیدن به صورتی میگرایند .
محیط مناسب برای رشدداخل ساختمان
دمای حداقل10درجه سانتیگراد
روش تکثیرروش ازدیاد آنها کاشت بذر می باشد . دیسکوکاکتوسها پس از رویش از بذر رشد بسیار اندکی داشته و همانگونه که بازگو شد ، این جنس با نگرش به اندازه کوچک آن ، بهتر است که برای حفاظت مناسبتر رشد بیشتر ، بر روی پایه پیوند نگهداری شود .
مراقبت و نکات باغبانیروی هم رفته در زمستان خاک خشک را می پسندند و در آب و هوای گرم و سوزان تابستان به آبیاری ، کافی و به هنگام نیازمندند .
 
پایین راست 1پایین راست 2
پایین چپ 3پایین چپ 2


© کپی رایت 1391 ، کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه VIP گل میباشد.
هرگونه استـفاده از مطالب و عکسها تنها با ذکر منبع مجاز میباشد.