EN
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 3بنر 4بنر بالا 5بنر بالا 6بنر بالا 7بنر بالا 8
پنل کاربری     |   ورود   |   ثبت نام

بانک اطاعات گل و گیاه کاکتوسلوچنبرگیا
لوچنبرگیا
LEUCHTENBERGIA PRINCIPIS
Cactaceae
خاک کاکتوس
آفتاب کامل و گاهی سایه
نامشخص
متوسط
لوچنبرگیا

کاکتوس لوچنبرگیا
بومی منطقهشمال ومرکز مکزیک
مشخصات مورفولوژیبدنه گیاه دارای برآمدگی های زاویه دار می باشد.قطر توبرکل ها 10 سانتیمتر یا بیشتر می باشدوزاویه دار می باشند.رنگ آنها سبز نزدیک به خاکستری است ولی در مجاورت نور شدید خورشید به رنگ قرمز می گرایند.توبرکل های مسن تر بعد از 4-5 سال خشک می شوندو گیاه در ناحیه ساقه ضخیم تر می گرددو جوانه های گیاه پدیدار می شوند.بلندی لوکتنبرگیا در محیط طبیعیش به 70 سانتیمتر هم می رسد.هر آرئول به خارهای کاغذی منتهی می گردد،8-14(5سانتیمتر) خار شعاعی و1-2(7-10سانتیمتر)خار کانونی.گلهای شیپوری زردرنگ وخوشبو بعد از سن 4-5 سالگی در اوایل تابستان در انتهای توبرکل های جدید،با درازای تا 8 سانتیمتر ظاهر می شوند.
محیط مناسب برای رشدداخل ساختمان
دمای حداقل5درجه سانتی گراد
روش تکثیراین گیاه می تواند از طریق کاشت جوانه ها یا بذر به آسانی تکثیر شود. قطع وکاشت توبرکل ها هم راهی دشوارتر برای تکثیر این گیاه است.
مراقبت و نکات باغبانیلوکتنبرگیا آفتابدوست می باشد،ونیاز به آبیاری منظم داردودر آب وهوای خشک نباید خاک گیاه بیش از اندازه خشک شود.مانند همه کاکتوس ها در زمان استراحت باید آبیاری آن کاهش یابد.لازم به ذکر می باشد که ریشه های این گیاه عمودی است و گلدان های عمیق برای رشد آن بهتر است.گلدان این گیاه را بهتر است 2 سال یکبار تعویض کرده و خاک جدید و مقوی برای آن تامین کنیم.
توضیحاتاین کاکتوس تک گونه می باشدودر پهنه های صخره ای وجایگاه های شنی رشد می کند. کمبود آب نوک ساقه را زرد می کند و آب بیش از حد زیاد آن را فاسد.
 
پایین راست 1پایین راست 2
پایین چپ 3پایین چپ 2


© کپی رایت 1391 ، کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه VIP گل میباشد.
هرگونه استـفاده از مطالب و عکسها تنها با ذکر منبع مجاز میباشد.