EN
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 3بنر 4بنر بالا 5بنر بالا 6بنر بالا 7بنر بالا 8
پنل کاربری     |   ورود   |   ثبت نام

بانک اطاعات گل و گیاه کاکتوسلوفوفورا
لوفوفورا
Lophophora diffusa
Cactaceae
غنی،حاصلخیز و قابل نفوذ
آفتاب کامل
نامشخص
خیلی کم
لوفوفورا

کاکتوس لوفوفورا
بومی منطقهبومی پهنه های مکزیک مرکزی است و تا تگزاس در جنوب خاوری امریکا گسترش دارد .
مشخصات مورفولوژیبدنه ای کاملاً نرم و صاف به رنگ زرد کمرنگ ، سبز تا آبی به قطر 8 تا 13 سانتیمتر دارند . همچنین بدنه دارای 5 تا 13 شیار با آرئولهای پشمی سفیدرنگ انتهایی بدنه نمایان میشوند . قطر گلها 25/1 تا 5/2 سانتیمتر در طیف رنگی سفید ، کرم ، زرد تا صورتی ، در سن 5 تا 6 سالگی و در تابستان شکوفا میشوند . میوه آنها کشیده و کوچک شامل بذرهای اندک به رنگ سفید و صورتی که هنگام رسیدن سرخ رنگ خواهند شد .
محیط مناسب برای رشدداخل ساختمان
دمای حداقل5درجه سانتیگراد
روش تکثیرازدیاد آنها با کاشت بذر در آغاز فصل بهار انجام میگیرد و از طریق قلمه و پیوند نیز امکان پذیر است .
مراقبت و نکات باغبانیروشنایی و گرمای فراوان را دوست دارند و در طی گرمای هوا ، آبیاری مناسب برای آنها لازم است ولی در فصل زمستان در محیط خشک نیز قادر به زندگی هستند و تا دمای 5 درجه سانتیگراد تاب می آورند . در فصل تابستان نیز ، تهویه و هوادهی لازم برای آنها توصیه میشود . خاکهای روشنایی و گرمای فراوان را دوست دارند و در طی گرمای هوا ، آبیاری مناسب برای آنها لازم است ولی در فصل زمستان در محیط خشک نیز قادر به زندگی هستند و تا دمای 5 درجه سانتیگراد تاب می آورند . در فصل تابستان نیز ، تهویه و هوادهی لازم برای آنها توصیه میشود . خاکهای غنی ، حاصلخیز و قابل نفوذ را میپسندند . هنگام رسیدن بذر میوه ، چون بذرها ، توسط یک بخش مرکزی پشمین فرا گرفته شده اند میبایست به وسیله انبرک بیرون آورده شوند .
توضیحاتاز دیدگاه شکل ظاهری کاکتوسها همانند گروهی از گیاهان گوشتی (Succulent) میباشند و شباهت کمتری به شکل ظاهری کاکتوسها داشته و بیشتر شبیه به غده ای گوشتی و سبزرنگ هستند . برای آسایش (سهولت) در نگهداری ، این کاکتوس بهتر است بر روی پایه ای مناسب پیوند زده شود . تجربه نشان داده است که در گزینش پایه پیوند برای لوفوفورا باید دقت کافی نمود ، تا پایه ، متناسب با نوع گیاه برگزیده شود . لوفوفورا در ساختار خود دارای آلکالوئیدهای سمی و مخدر بوده ولی قابل استخراج نیست (بومیان مکزیک از بخشهای تنه گیاه ، به جای مواد مخدر استفاده مینمایند) .
 
پایین راست 1پایین راست 2
پایین چپ 3پایین چپ 2


© کپی رایت 1391 ، کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه VIP گل میباشد.
هرگونه استـفاده از مطالب و عکسها تنها با ذکر منبع مجاز میباشد.