EN
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 3بنر 4بنر بالا 5بنر بالا 6بنر بالا 7بنر بالا 8
پنل کاربری     |   ورود   |   ثبت نام

بانک اطاعات گل و گیاه کاکتوسهاگئوسرئوس
هاگئوسرئوس
Haageocereus
Cactaceae
مخلوط معدنی،زهکشی
آفتاب کامل
نامشخص
متوسط
هاگئوسرئوس

کاکتوس هاگئوسرئوس
بومی منطقهاین کاکتوس بومی کشور پرو بوده و از کرانه های اقیانوس آرام تا دامنه رشته کوههای آند پراکندگی دارد .
مشخصات مورفولوژیپیکر کاکتوسها ستونی و نیمه راست بوده و بلندی آنها گاهی به ١ تا ٢ متر و قطر آنها نیز به ٤ تا ٦ سانتیمتر میرسد . در درازای بدنه نزدیک به ٢٠ تا ٦٠ خار در هر آرئول خودنمایی می کند . کاکتوسها هاگئوسرئوس گاهی پوشیده از کرک می باشند . خارها به دو حالت کانونی و دایره ای (مرکزی و شعاعی) دیده میشوند ، درازای خارهای شعاعی به ٠.٥ تا ٢ سانتیمتر و درازای خارهای مرکزی به ٢ تا ٦ سانتیمتر میرسد . رنگ خارها نیز در گونه های مختلف رنگارنگ بوده و در رنگهای ، کرم تا زردطلایی ، قرمز قهوه ای و گاه سیاه به چشم میخورند . گلهای قیفی شکل هاگئوسرئوس نیز در رنگهای سفید ، صورتی و سرخ رنگ به درازی ٤ تا ١٠ سانتیمتر و قطر ٥ تا ٧ سانتیمتر و همچنین میوه کروی و مسطح آن به قطر ٢ تا ٦سانتیمتر میرسد که هنگام رسیدن سرخ رنگ میشوند .
محیط مناسب برای رشدداخل ساختمان
دمای حداقل-10 درجه سانتی گراد
روش تکثیرروش تکثیر آنها با بذر انجام میگیرد و ممکن است سالها طول بکشد تا به گل بنشیند . البته از روش تقسیم ساقه و قلمه زدن نیز به آسانی زیاد میگردند .
مراقبت و نکات باغبانیفراهم کردن شرایط محیطی برای گیاه آسان بوده و رشد سریعی بر روی ریشه های خود نشان میدهد . در دوره فصل بهار تا آغاز پاییز به اندازه متعادلی از آب نیازمندند ولی در زمستان خاک بیشتر باید خشک بوده و آبیاری اندکی برای آنها کافی است . این کاکتوس در فصل زمستان به دمایی تا نزدیک به صفر پایداری نشان میدهد .
 
پایین راست 1پایین راست 2
پایین چپ 3پایین چپ 2


© کپی رایت 1391 ، کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه VIP گل میباشد.
هرگونه استـفاده از مطالب و عکسها تنها با ذکر منبع مجاز میباشد.