EN
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 3بنر 4بنر بالا 5بنر بالا 6بنر بالا 7بنر بالا 8
پنل کاربری     |   ورود   |   ثبت نام

بانک اطاعات گل و گیاه کاکتوسهاماتوکاکتوس
هاماتوکاکتوس
Hamatocactus setispinus
Cactaceae
سبک،مقداری اسیدی
آفتاب کامل
نامشخص
1بار در هفته
هاماتوکاکتوس

کاکتوس هاماتوکاکتوس
بومی منطقهمکزیک و بخش خاوری آمریکای شمالی
مشخصات مورفولوژیخارهای شعاعی هاماتوکاکتوسها دایره ای ومسطح بوده و درازای آن به ۱.٢٥ تا ٧.٥ سانتیمترمیرسد. طول ۱تا ۵ خارمرکزی نیز از ١ سانتیمتر تا ١٢.٥ سانتیمتر دگرگونی داشته و آرئولها سفید رنگ می باشند. از ویژگیهای این جنس شمارگلهای فراوانی است که درفصل بهار و تابستان آشکارمی نماید. هاماتوکاکتوسها درهنگام گلدهی عطرملایمی دارند و چنانچه شماری ازآنها همزمان و با هم گلدهی خود را آغازنمایند فضای گلخانه کاکتوس را معطر و بوی خوش خود را درهوا پراکنده مینماید. کلاله گل درشت وزردرنگ وپرچمها بلند وکوتاهند، میوه این کاکتوس ها کروی یا تخم مرغی شکل و کوچک به طول ٢.٥ تا ۵ سانتیمترهستند وبذرآنها نیزسیاه رنگ، بسیارکوچک، گرد وبه قطر١.٥ میلیمترمی رسد.
محیط مناسب برای رشدداخل ساختمان
دمای حداقل-7درجه سانتی گراد
روش تکثیرتکثیرآنها از راه پیوند وقلمه نیزامکان پذیراست.
مراقبت و نکات باغبانیدرتابستان نیازبه آبیاری مرتب وهوای خشک وخنک دارند.توجه شود به بدنه آب پاشی نشود درحالیکه در مقابل آفتاب است
توضیحاتاین جنس ازکاکتوس ها بیشترهمانند میوه آناناس بوده . هاماتوکاکتوسها به آسانی تولید بذرنموده و درهنگام بذردهی، زیبایی آنهاچند برابرمی گردد. شمارکپسولها فراوان و با رنگ سرخ روشن خود مدتی روی پیکر گیاه ماندگار و با سرخی دلفریب خود، چشم را نوازش و حشرات را به سوی خود می کشانند. بذرگیری این گیاه باید پس از خشک شدن و چروکیده شدن کپسول انجام گیرد زیرا پس ازآن دانه های بذرپراکنده شده و درصورت مساعد بودن شرایط دوباره درپای گیاه اصلی رویش خود را آغازمی نمایند. رویش بذرها بسیارآسان آغازمی شود و پس ازرویش نیز، نیازی به نشاء کردن نداشته وخیلی زود به گیاه بالغی تبدیل می شوند.
 
پایین راست 1پایین راست 2
پایین چپ 3پایین چپ 2


© کپی رایت 1391 ، کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه VIP گل میباشد.
هرگونه استـفاده از مطالب و عکسها تنها با ذکر منبع مجاز میباشد.